Здоров'я

Виявлена область мозку, через яку курцям так важко відмовитися від нікотину

Підвищена тривожність – один із звичайних симптомів відмови від куріння, і вчені знайшли відповідальну за це область мозку. «Ідентифікована група пов’язаних нейронів, активність яких проявляється при відмові від нікотину і особливо підвищує тривожність», – пишуть вони.

23-04-15-foto-700x394-1

Область ця знаходиться в глибині середнього мозку, в міжніжковому ядрі, і в ньому автори вперше виявили окремі групи нейронів, робота яких пов’язана з різними симптомами «синдрому відмови» – головним болем, нежитем, безсонням.

Показано, що нейрони, які викликають тривогу активуються у відповідь на сигнали, що надходять з боку вентральної покришки (частини системи внутрішньої винагороди, залученої у формування різних залежностей), а також від повідця епіталямуса (пов’язаного з реакціями на стрес). Обидва ці джерела активуються під дією пептидного гормону мозку кортіколіберіна – одного з учасників стресової реакції організму.

Читайте також: 597 інгредієнтів сигарет, про які не розповідають тютюнові компанії

У разі необхідності саме кортіколіберін і його «колеги» дозволяють нам зібратися, забезпечують відповідну поведінку і активність. Однак тривалий їх вплив призводить до розвитку дистресу, перевтоми, безсонні, хронічної тривоги, зниження лібідо і т.п.

Все це спостерігається і в ті важкі дні, коли курець вирішує відмовитися від смертельної звички: за допомогою кортіколіберіна і міжніжкова ядра середнього мозку нормальний стрес переходить у виснажливий і важкий дистрес. Втім, тепер, коли вчені краще зрозуміли ці механізми, медикам буде простіше розробити методи і ліки, що дозволяють позбутися паління всім, хто раптом згадає про власне майбутнє.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button