Здоров'я

Какао може допомогти зберегти мозок здоровим

Дві чашки гарячого шоколаду на день, можуть допомогти літнім людям зберегти свій мозок здоровим, з його повноцінними навичками мислення, так стверджує нове дослідження.

У дослідженні взяли участь 60 чоловік, середній вік яких становив 73 роки. Учасники випивали по дві чашки гарячого какао в день, на протязі 30 днів, і не споживали будь-які інші види шоколаду під час навчання. На них проводилися тести, на пам’ять і мислення. Учасники так само піддавалися ультразвуковим тестах, для вимірювання обсягу припливу крові до мозку під час випробувань.

“Ми дізналися більше про кровообіг в мозку і його вплив на навички мислення”, – заявив автор дослідження Фарзане A. Сорондо, професор Гарвардської Медичної Школи в Бостоні, США, і член американської академії Неврології.

“У різних областях мозку, потрібно більше енергії для виконання своїх завдань, вони також потребують більшого кровообігу. Ці відносини називаються судинно-нервовими муфтами, які можуть грати важливу роль при таких захворюваннях, як хвороба Альцгеймера”.

З 60 учасників, 18 мали порушення кровообігу на початку дослідження. Але 8.3% відсотка з них отримали поліпшення кровотоку в робочих зонах мозку до кінця дослідження.

Люди з порушенням кровотоку також поліпшили свій час в тестах на оперативну пам’ять, при цьому їх результати покращилися з 167 секунд на початку дослідження, до 116 секунд в його кінці. Тут не враховувалися зміни пір року та їх зв’язок з регулюванням потоку крові. У цілому 24 учасникам зробили МРТ сканування мозку, щоб відшукати крихітні пошкодження ділянки головного мозку. Сканування показало, що люди з порушенням кровообігу також будуть мати ці зони ушкоджень мозку.

Половина учасників дослідження отримували гаряче какао, яке було багате антиоксидантом флаванол, в той час як інша половина отримала флаванол-збіднене гаряче какао. Не було ніяких відмінностей в результатах між двома цими групами.

“Необхідні ще дослідження, щоб довести зв’язок між какао, і проблемами припливу крові, а так само когнітивними порушеннями”, сказав Павло Розенберг, медичний доктор, в Школі Медицини університету Джона Хопкінса, в Балтіморі, США. “Але це перший важливий крок, який міг би послужити орієнтиром для майбутніх досліджень”.

Дослідження проводилося за підтримки Національного інституту з проблем старіння та Національного інституту Серця, Легких і Крові. Какао було надане компанією «Mars Inc».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button