Екологія

Влада Іспанії планує ввести податок на сонце

Влада Іспанії планують ввести податок на сонцеТелекомпанія RussiaToday повідомила про те, що в Іспанії розпалюються неабиякі суперечки. Країна як і раніше важко переживає економічну кризу, і влада виступили з вельми незвичайною пропозицією: ввести податок на сонячну енергію.

У деяких іспанських містах сонце світить по 3 тис. годин на рік, завдяки чому країна є одним з основних виробників сонячної енергії.

Однак її так багато, що в даний момент виробнича потужність перевищує попит на 60%. Тому уряд заборгував виробникам близько € 26 млрд. Щоб скоротити використання сонячних панелей, влада вирішила обкласти податком їх власників. Іншими словами, вони планують збирати гроші з ініціативи, яку самі просували останні десять років.

Критики кажуть, що даний податок не дозволить Іспанії відповідати європейській стратегії про відновлювану енергію, і це створить небезпечний прецедент для інших бідуючих країн Євросоюзу, наприклад, Греції. Ходять чутки, що там вже подумують про схожі нововведення. Національна енергетична комісія Іспанії назвала запропонований податок “економічно недоцільним і дискримінаційним”.

Користувачі сонячних панелей оголошують, що через введення податків стає дешевше купувати електрику у великих компаній. Багато хто вже почав знімати власні сонячні батареї.

Уряд стверджує, що це справедливий податок, оскільки ті, хто використовують енергію сонця, як і раніше потребують звичайні енергосистеми. Отримана сума буде витрачатися на їх технічне обслуговування. Лобісти сонячної енергії стверджують, що новий податок призведе до збільшення терміну окупності сонячних панелей з восьми до 25 років. Штраф за несплату податку для таких людей, як Педро, складе € 30 млн.

Втім, багато хто вважає, що якщо закон обмежує їх права, то не варто виконувати приписи уряду.

Натхнення:


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button