Здоров'я

Споживання занадто великої кількості води і спортивних напоїв може бути смертельно небезпечним

Прийнято вважати, що потрібно пити багато води. Але, як показало дослідження Медцентру Лоуольского університету, споживання занадто великої кількості води і спортивних напоїв може бути смертельно небезпечним для спортсменів, пише Zee News.

foto_cikavosti_09.09.2014-05_resized

Лікар Джеймс Вінгер наводить як приклад два випадки смерті серед футболістів-школярів. Перший молодик випив більше 7,5 літра води і 7,5 літра спортивних напоїв. Він втратив свідомість будинку після тренування. Постраждалий помер пізніше у лікарні. Другий молодий чоловік відчув себе погано прямо під час гри. З’явилася блювання і судоми в нозі. Після нападу настала смерть.

Читайте також: Бутильована вода здатна викликати гормональні порушення

Описаний стан відомо як гіпонатріємія фізичного навантаження. Він відбувається, якщо спортсмен п’є навіть тоді, коли пити не хоче. У такому випадку, якщо людина випиває під час тренування занадто багато рідини, її тіло втрачає здатність ефективно видаляти воду.

В результаті показники натрію в крові можуть знизитися до небезпечного рівня. Клітини вбирають надлишки води, що спровокує набряки. А найбільш небезпечний набряк – у головному мозку. Гіпонатріємія, низький рівень натрію, загрожує м’язовими спазмами, нудотою, блювотою, нападами, схожими на епілептичний, втратою свідомості і в рідкісних випадках смертю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button