Людина

Страх передається з покоління в покоління

Страх передається з покоління в поколінняҐенетична пам’ять – це не міф, не вигадка і не фігура мови, а реальність. Діти успадковують не тільки риси батьків, але і їх страхи. Таку сенсаційну заяву зробили вчені Керрі Ресслер і Брайан Діас з Медичного центру Університету Еморі в Атланті.

Таку інформацію дослідникам допомогли отримати досліди на мишах. Зокрема, при їх здійсненні спочатку вчені навчили гризунів боятися запаху кольору черемхи, а потім вивчили, як це вплинуло на наступне покоління. У результаті з’ясувалося, що потомство виявляло страх навіть тоді, коли чуло відповідний запах.

Але чому тоді нащадки «наляканих» мишей боялися квіткових пахощів і кидалися на втечу, хоча їх самих черемхою ніколи і не лякали? Розгадати цю загадку фахівцям допоміг аналіз сперми гризунів. Біологи виявили, що стрес і зв’язаний з ним страх необоротно порушують роботу ґена, сприяючого сприйняттю певних запахів, після чого такий «зіпсований» ґен передається від батьків їхніх дітям і онукам. Ось так квітковий аромат стає сигналом біди і небезпеки.

Слід зазначити, що на думку професора з дитячої ґенетики Маркуса Пембрі, отримані дані в результаті дослідження допоможуть лікарям в лікуванні психічних розладів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button