Технології

«Вод’яний» принтер заощадить папір

Останнім часом ми все більше говоримо про безпаперові технології і скорочення витрат паперу, однак збереження і передача інформації в електронному вигляді не завжди є виходом із ситуації. Вирішенням цієї проблеми міг би стати «перезаписуваний» папір. Дослідники з Китаю розробили принцип «водного друку», який заснований на тому, що просочений барвниками папір змінює свій колір при зволоженні і стає безбарвним при висушуванні.

«Вод'яний» принтер заощадить папір

Для отримання перезаписуваного паперу дослідники провели скринінг ряду органічних сполук, в результаті якого вибрали чотири оксазолідіна. Більш низькі по енергії ізомери цих оксазолідінів безбарвні у відсутності води, однак при зволоженні паперу водневі зв’язки стабілізують більш полярні структури з відкритим циклом, внаслідок чого молекули отримують здатність поглинати світло у видимій області і, таким чином, проявляти забарвлення. Довжина хвилі світла, що поглинається залежить від будови органічної сполуки, що дозволило дослідникам друкувати в кольорі.

Перезаписуваний папір отримали таким чином – на першому етапі дослідники покрили звичайний папір шаром поліетиленгліколю (це було зроблено для того, щоб матеріал паперу не реагував з барвником), після чого поверх цього наносили другий шар поліетиленгліколю, що містить обраний барвник. І, нарешті, на завершальній стадії наносили ще один шар поліетиленгліколю, мета якого як перешкоджання адсорбції барвником води з навколишнього середовища, так і сповільнення швидкості висушування матеріалу.

Для друку дослідники використовували серійний струменевий принтер, картридж якого був заповнений водою. На дотик свіжороздрукована сторінка здається сухою і може бути швидко очищена за допомогою нагрівання до 70 ° C.

При кімнатній температурі віддрукований текст залишається читабельним десь протягом 22 годин, після чого самоочищення відбувається за рахунок природного випаровування води. Папір, використаний таким способом може витримати більше, ніж 50 циклів «друк -очищення».

В даний час дослідники працюють над продовженням життя надрукованого фрагмента, проте керівник дослідження, Шон Сяо – Ань Жан (Sean Xiao – An Zhang) з Університету Цилінь зазначає, що швидке вицвітіння тексту теж може бути корисним – наприклад для виготовлення газет. Також ведеться робота, спрямована на збільшення кількості кольорів для такого тимчасового друку.

[youtube]UONonRoEnmc[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button