Земля

Водні запаси в Штатах загрожують здоров’ю людини і екосистемі

Людська діяльність змінює хімічний склад води в багатьох річках на сході США, попереджають фахівці з Університету Меріленда. За їх словами змінена вода може проникнути в міські запаси, відбитися на екосистемі і здоров’я людини, пише Xinhua.

Екологи дослідили коливання в лужності води в 97 річках від Флориди до Нью – Гемпшира за останні 25-60 років. Виявилося, дві третини річок стають все більш лужними. Зокрема, мова йшла про річки, що підживлюють великі міста в Вашингтоні ( округ Колумбія ), Філадельфії, Балтіморі, Атланті.

Підвищена лужність ускладнює процес фільтрації питної та каналізаційної води, сприяє замулювання і підсилює корозію труб. Більше того, в таких умовах аміак може нашкодити урожаю і рибі.

Одна з причин зміни рівня кислотності – спалювання викопного палива. Кислотні дощі, кислотні відходи гірничодобувної промисловості, сільськогосподарські добрива прискорюють розпад вапняку і інших карбонатних порід. Вони навіть руйнують бетон і цемент. В результаті утворюються лужні частки, що змиваються в річки.

Хоча з 1990 – х років у США діють нові екологічні норми, покликані боротися із забрудненням, що викликають кислотні дощі, проблема не вирішується.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button