Земля

Повільні сейсмічні хвилі виникають через розломи в океанічній корі

Дослідники з канадської обсерваторії моніторингу свердловин CORK виявили, що тріснута океанічна кора впливає на циркуляцію гарячої води і гідратацію плит. Вік кори становить 3,6 млн років.

Вчені виміряли тиск рідини в корі і зіставили дані з сейсмічними записами. Вони вивчили безліч свердловин і приладів на морському північноамериканському дні. Щоб зрозуміти, наскільки стиснута кора, команда порівняла деформацію сейсмічних поверхневих хвиль зі змінами тиску пластової рідини, яку викликають віддалені великі землетруси. У цьому дослідженні вперше використовували аналіз сейсмічних частот в морських умовах.

Природна структура жорсткої океанічної кори, яка утворює оболонку навколо Землі, містить тріщини і розломи. Ці тріщини є гідротермальними шляхами для передачі тепла, води та хімічних розчинів між океаном і літосферою, твердою оболонкою Землі. Дослідники відкрили, що у верхніх сотнях метрів океанічної кори існує багато раніше не виявлених тріщин.

Вчені використовують сейсмічні хвилі для виявлення природи океанічної кори, включаючи літологію та структуру. Коли сейсмічні хвилі стиснення, або P-хвилі, поширюються вздовж напрямків розломів, швидкість хвиль залишається майже незмінною.

Автори продовжують моніторити морські свердловини в інших місцях, щоб краще визначити характер розломів і гідрологічні властивості земної кори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button