Людина

Вчені змогли точно визначити межу особистого простору людини

Кордон особистого простору людини знаходиться в межах від 20 до 40 см від обличчя, такі розрахунки зробили американські фахівці в своєму новому дослідженні. Дане відкриття буде досить актуальне і практичне застосовне для людей, основна робота яких полягає в спілкуванні, відзначають автори дослідження. Якщо який-небудь об’єкт перетинає зазначений кордон, будь то частина тіла співрозмовника або ж нежива річ, то людина відразу починає відчувати підсвідоме почуття дискомфорту.

У ділових переговорах зокрема подібна дрібниця може вплинути на підсумкове рішення, оскільки почуття дискомфорту стимулює вироблення гормонів стресу, в результаті чого людина може стати дратівливою та неспокійною. Результати роботи були опубліковані в журналі Journal of Neuroscience.

Вчені використовували анкети для оцінки стану нервової системи. Їх запропонували заповнити двом групам піддослідних по 100 чоловік в кожній. В одній групі особистий простір людей нічого не порушувало, в той час як у другій – подібні порушення відбувалися постійно. Експерти відзначають, що людина починає дратуватися незалежно від того, що миготить у неї перед очима – чиясь рука або настирлива муха.

У результаті дослідження, члени групи, де не відбувалося порушення особистого простору в межах 20-40 см від обличчя, продемонстрували в цілому меншу ступінь гніву і роздратування, ніж учасники іншої групи. При цьому все, що відбувалося за межами цього кордону, ніяк не впливало на стан піддослідних. Експерти додають, що конкретна межа особистого простору може змінюватись в зазначених межах, і залежить вона від початкового стану нервової системи .

“Якщо людина має відносно спокійний характер, то її межа особистого простору може знаходитися приблизно на відстані 22 см від обличчя. Якщо ж мова йде про дратівливу і імпульсивну людину, то у неї така межа може бути зміщена до 37 см. Разом з тим, в нашій тестовій групі було безліч пацієнтів з різним характером, проте ми не виявили жодного, у кого б межа особистого простору лежала поза зазначених меж “, – зазначають автори роботи.

Щоб на практиці визначити межу особистого простору людини можна використовувати досить стандартний показник – а саме моргання. При порушенні кордонів особистого простору людина незмінно буде моргати.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button