Всесвіт

“Вояджер-1” відправляє дивні дані. У НАСА не розуміють, в чому річ

Система орієнтації апарату “Вояджер-1” почала видавати “сміттєву” телеметрію, що не відповідає дійсності. Про це повідомляє Лабораторія реактивного руху НАСА.

Команда інженерів космічного корабля НАСА “Вояджер-1” вивчає телеметрію міжзоряного зонда. Він працює нормально, отримує і виконує команди з Землі, а також збирає і відправляє наукові дані. Проблема в тому, що показання системи управління орієнтацією зонда (AACS, attitude articulation and control system) не відображають того, що насправді відбувається на борту.

AACS контролює орієнтацію 45-річного космічного корабля. Крім інших завдань, система утримує антену “Вояджера-1” точно у напрямку до Землі. Поки що вона виконує свою основну функцію. Без цього зв’язок з зондом відразу припиниться. Однак дані телеметрії, які він надсилає, недійсні. Наприклад, може здатися, що вони генеруються випадковим чином або не відображають будь-який можливий стан, в якому може перебувати AACS.

На цей момент незрозуміло, що є причиною проблеми і чи можна її виправити. Поки вона не привела до спрацьовування будь-яких бортових систем захисту від збоїв. Вони призначені для переведення космічного корабля в “безпечний режим” – стан, в якому виконуються тільки основні операції, що дає інженерам час для діагностики проблеми. Сигнал “Вояджера-1” також не ослаб, що говорить про те, що антена з високим коефіцієнтом посилення залишається в заданій орієнтації щодо Землі.

Команда буде продовжувати уважно стежити за сигналом, продовжуючи визначати, чи надходять невірні дані безпосередньо з AACS або іншої системи, що бере участь у створенні і відправці даних телеметрії.

Зараз “Вояджер-1” знаходиться на відстані 23,3 млрд км від Землі або в 20 годинах і 33 світлових хвилинах від нас. Це означає, що потрібно приблизно два дні, щоб відправити повідомлення “Вояджеру-1” і отримати відповідь. Однак, як зазначили в Лабораторії реактивного руху НАСА, до цієї затримки команда місії вже звикла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button