Здоров'я

Серце, антирак: лікарі розповіли, чому корисно відмовитись від м’яса

Організм не постраждає, якщо правильно харчуватися рослинною і тваринною не м’ясною їжею.

Фото: Блог МЕТРО

 

Лікарі стверджують, що скорочення вживання м’яса дозволить контролювати вагу. Також вегетаріанська і веганська дієти знижують ризик серцевих захворювань. Аналіз 12 досліджень показав, що люди, які дотримувалися вегетаріанської дієти протягом 18 тижнів, мали значно кращі результати у втраті ваги, ніж ті, які дотримувались інших, пише healthline.com.

Натомість позитивним ефектом від вегетаріанської дієти буде збільшення в раціоні рослинних продуктів, а зокрема корисних сполук:

  • антиоксидантів;
  • волокон;
  • деяких мікроелементів.

Також вегетаріанське харчування знизить ризики серцево-судинних захворювань. Тому що м’ясо насичене шкідливими жирами. Ось основні шкідливі м’ясні продукти:

  • жирні нарізки червоного м’яса;
  • бекон;
  • ковбаса;
  • хот-доги.

Винятком є м’ясо птиці та нежирні нарізки.

Тому заміна м’яса на інші рослинні продукти призводить до зниження ризику серцевих захворювань. Джерелами ненасичених жирів є горіхи, насіння, авокадо та оливкова олія.

Ще одна перевага заміни м’яса на овочі та фрукти – високий вміст харчових волокон. Саме вони стають їжею для корисних бактерій у кишківнику, які виробляють в організмі сполуки для захисту імунної системи. Поліфеноли – це рослинні білки та корисні сполуки у продуктах, які також можуть допомогти зберегти здоровий кишківник.

Дослідження показують, що вживання червоного та обробленого м’яса збільшує ризик розвитку колоректального раку. Безпечними для споживання залишаються птиця та риба. До того ж рослинна їжа має захисний ефект від багатьох видів раку.

Також дослідження показали, що відмова людей від м’яса суттєво знизить викиди парникових газів.

Нагадаємо, що вчені встановили взаємозв’язок відсутності м’ясної їжі в раціоні та підвищеного ризику депресивних розладів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button