Здоров'я

ВООЗ: світ накриє хвиля небезпечних хвороб

Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я зробили невтішні прогнози на поточний рік.

На їхню думку, світ очікують спалахи захворювань різної етимології і, як наслідок, підвищена смертність населення.

В цілому експерти ВООЗ назвали 10 найбільш реальних загроз. Одну з лідируючих позицій займає глобальна пандемія грипу. Те, що хвиля вірусу вкриє планету — у них немає сумнівів, проте коли саме почнеться пандемія, з якої держави і наскільки серйозною буде небезпека — вчені поки не коментують.

Вся ця інформація, за їх словами, поки що знаходиться в стадії вивчення і прогнозів.

Однією з причин поширення грипу по планеті експерти вважають збільшення чисельності населення, що грає “на руку” вірусам, яким набагато легше поширюватися саме у великих групах людей. До того ж міграційні процеси сприяють поширенню захворювань.

Ще одна небезпека, яка чатує на людей — масштабна відмова від вакцинації.

На думку вчених, така ситуація може призвести до того, що небезпечні хвороби, які вже давно переможені, в тому числі завдяки вакцинації, можуть знову почати бушувати і забирати людські життя.

Також у списку ВООЗ і хвороби не вірусного і не інфекційного характеру, такі як онкопатології, захворювання серця і судин, а також цукровий діабет. За підрахунками фахівців, число людей, що вмирають через них передчасно досягає близько 15 млн осіб, а їх вік становить 30 — 69 років. Як підкреслюють фахівці, до 70 відсотків всіх смертей у світі викликані саме цими хворобами.

До речі, за словами лікарів, багато людей навіть не підозрюють, що хворі на діабет, відмовляються від обстежень, ігнорують його ознаки. У підсумку спохоплюються, коли процес стає досить загрозливим.

Ще експерти відзначають і різні захворювання, які викликані забрудненням навколишнього середовища. Мікрочастинки з забрудненого повітря проникають в дихальну і серцево-судинну системи, викликаючи хвороби, небезпечні для життя, в тому числі й онкологічні.

Також серед небезпечних викликів цього року, які стоять перед лікарями і вченими всього світу — такі “екзотичні” хвороби як вірус Еболи, який за невеликий проміжок часу вже забрав життя майже 500 осіб і який сьогодні визнано “наймасштабнішим спалахом”, а також віруси Зіка і вірус Ніпаха, що викликає запалення мозку.

Крім цього серйозну глобальну загрозу представляє захворювання, характерне для країн Близького сходу — коронавірус респіраторного синдрому і лихоманка Денге, яка лютує в країнах, розташованих на території Південно-Східної Азії і Африки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button