Земля

Білоголовий орлан знищив урядовий дрон США

Один з найбільших хижих птахів у світі не поділив небо з безпілотним літальним апаратом (БПЛА).

Wikimedia

Міністерство навколишнього середовища, Великих озер і енергетики (EGLE) штату Мічиган позбулося безпілотника після того, як урядовий дрон був атакований і потім пошкоджений білоголовим орланом. Після нападу хижої птиці БПЛА, що впав на землю, так і не вдалося відшукати.

Як повідомляє уряд штату Мічиган, інцидент стався 21 липня поблизу міста Есканаба на Верхньому півострові Мічигану, коли аналітик EGLE за якістю навколишнього середовища і пілот безпілотника Хантер Кінг складали карту ерозії берегової лінії. На 4-й день роботи в цьому районі політ завершився після 7 хвилин перебування дрона в повітрі — як відзначає оператор, стали виникати проблеми зі зв’язком з супутником, тому безпілотник вирішили повернути до місця запуску.

Дрон до оператора не повернувся. Камера, за допомогою якої контролювався політ, спочатку показала, що БПЛА почав неконтрольовано обертатися в повітрі, а потім впав. За допомогою очевидців Хантеру Кінгу вдалося встановити, що літальний апарат був атакований білоголовим орланом, який пошкодив дрон і той впав в озеро.

Телеметрія, отримана з безпілотника, показала, що відразу після нападу хижого птаха дрон почав повідомляти про рух по низхідній спіралі разом з попередженнями про надмірне обертання, а потім за 3,5 секунди БПЛА відправив 27 попереджувальних повідомлень, в тому числі одне про те, що як мінімум один пропелер відірваний. Після цього дрон виявився у воді і ретельні пошуки не дали результатів.

У EGLE відзначили, що знищений безпілотник DJI Phantom 4 Advanced коштує $950 і вже знятий з виробництва, тому його замінять іншою моделлю. Крім того, експерти відомства мають намір вивчити можливості «маскування» дрона, щоб він менше скидався на чайок і більше не привертав увагу хижих птахів. Зазначимо, що білоголовий орлан є офіційним птахом США і він зображений на національному гербі країни, інших державних атрибутах і емблемах безлічі компаній.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»