Наука

Вовки виявилися розумнішими від собак

Етологи з Центру вивчення вовків при Віденському ветеринарному інституті суспільства Макса Планка показали, що вовки розуміють зв’язок між причиною та наслідком, а собаки ні.


Віденські вчені взяли 12 вовків, 14 собак з бродячої зграї, 12 домашніх собак і провели з ними серію експериментів, в яких тварин перевіряли на кмітливість трьома різними способами. Використовували дві коробки: в одній лежало ласощі, щільно загорнуті в пластик так, щоб вовки й собаки не почули запах, друга коробка була порожньою. У першому експерименті перевіряли здатність тварин розуміти вказівки людей: чоловік показував на потрібну коробку, дивлячись тваринам в очі, і намагався її відкрити. У другому експерименті людина тільки виявляла інтерес до потрібної коробки, не дивлячись на звірів. У третьому людини не було, зате коробки рухалися так, щоб по звуку можна було зрозуміти, чи є щось всередині чи ні.

Комунікативні та поведінкові підказки від людини чудово розуміли і собаки, і вовки. Коли ж справа дійшла до ситуації, в якій потрібно було зробити висновок на основі спостережень, вовки виявилися кмітливішими: вони, на відміну від собак, явно розуміли зв’язок між шумом і наповненням коробки.

Волки оказались умнее собакMichelle Lampe/Wolf Science Center

Експерименти австрійських вчених ставлять під сумнів припущення про те, що в ході одомашнення собаки навчилися краще, ніж їх дикі родичі, розуміти сигнали людини. «В природі вовкам доводиться покладатися на власні спостереження і кмітливість, а собакам, яких годує людина, це не потрібно; можливо, в ході доместифікації собаки втратили здатність розуміти зв’язок між причиною і наслідком. У той же час здатність до комунікації з людиною, можливо, є і у вовків, і у собак, і одомашнення не зіграло великої ролі в її розвитку», — прокоментував результати один з авторів дослідження Джуліан Брауера (Juliane Brаuer).

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button