Всесвіт

Зв’язок з Марсом буде втрачено на тиждень

В цьому місяці в результаті руху планет Марс виявиться прямо позаду Сонця, якщо дивитися з Землі, що призведе до погіршення зв’язку з марсіанськими апаратами.


НАСА припинить передачу команд на три американських марсіанських орбітальних апарату і два ровера в період з 22 липня до 1 серпня.

«З міркувань обережності ми не будемо передавати команди на наші марсіанські дослідні станції протягом цього періоду, оскільки ми очікуємо істотного погіршення якості зв’язку, і ми не хочемо, щоб один з наших апаратів розпочав виконання команди, код якої при передачі інформації було пошкоджено», — сказав Чад Едвардс (Chad Edwards), менеджер підрозділу Mars Relay Network Office Лабораторії реактивного руху НАСА.

Дані з Марса на Землю тим часом будуть продовжувати надходити, хоча вчені очікують, що частина файлів може бути пошкодженою, однак у цьому випадку проблема буде вирішена повторною передачею даних. У разі відправлення команди з Землі на виконання марсіанським апаратом повторна відправка неправильно переданої команди могла б вже «спізнитися», оскільки апарат міг би виконати до того часу первинну, некоректну команду.

Якщо дивитися з Землі, Марс періодично проходить поруч із Сонцем по небу, формуючи конфігурацію, звану «єднанням Марса і Сонця». Період виникнення такої конфігурації складає 26 місяців.

Кнопка «Наверх»