Головна / Людина / Навіщо пити багато води?

Навіщо пити багато води?

Практично щодня ми чуємо фразу про те, що потрібно пити більше води. Лікарі часто говорять про те, як це корисно для здоров’я. Але в чому саме виражається ця користь? Давайте детально вивчимо це питання.

Насамперед, необхідно відзначити, що людина близько 90 відсотків складається з води. У більшості природних процесах бере участь вода. Вже виходячи з цього можна зробити висновок про те, що вона нам необхідна.

1. Вода як натуральний енергетик

Одним з найбільш важливих джерел енергії в нашому організмі є вода, внаслідок чого стає зрозуміло, що її нестача може негативно позначитися на нашій продуктивності і працездатності.

2. Вивід зайвих токсинів

Вода очищає тіло людини від непотрібних шлаків, токсинів, які накопичуються в організмі, що є однією з найважливіших її функцій.

3. Вода запускає обмінні процеси

Медицина підтверджує, що вода позитивно впливає на обмін речовин, а якщо бути точніше, вона прискорює процеси, що відбуваються в ньому. Склянка з водою натщесерце здатна налаштувати організм на більш швидку роботу метаболізму.

4. Вода сприяє схудненню

По-перше, як вже було сказано вище, вода запускає обмін речовин, що вже є дуже важливим пунктом для тих, хто худнуть. По-друге, дієтологи стверджують, що, випивши декілька склянок за 20 хвилин до прийому їжі, ви тим самим зменшити апетит і не дозволите собі з’їсти більше, ніж потрібно, тому що вода заповнить місце в шлунку.

5. Вода очищає шкіру

Страждаєте від великої кількості прищів та інших неприємних висипань? Цілком можливо, що ви просто п’єте мало води! Намагайтеся випивати від 1,5 до 2 літрів води в день і ви помітите значні поліпшення на вашому обличчі і шкірі в цілому. Якщо ж ви, навпаки, власник сухої шкіри, то вода зможе позитивно вплинути на вас, забезпечивши необхідною вологою.

6. Вода покращує стан нігтів і волосся

Якщо у вас зневоднення, то буде страждати весь організм, адже поживні речовини не будуть надходити до нього. Щоб повернути волоссю і нігтям здоровий та гарний вигляд, не забувайте пити воду!

7. Вода рятує від болю в суглобах

Від нестачі води зношується хрящова тканина в організмі, що провокує появу остеохондрозу і артриту. Для того, щоб завжди залишатися в тонусі і не допускати хвороб суглобів, регулярно стежте за споживанням води.

8. Вода бореться з головними болями

Якщо вас часто мучать головні болі, не варто відразу ж діставати аптечку і напихати себе таблетками. Є велика ймовірність, що організму просто не вистачає води, і декілька склянок в такому випадку здатна виправити ситуацію!

Як привчити себе пити більше води?

Якщо раніше ви не звикли пити достатню кількість води, то не варто намагатися насильно влити в себе ці нещасні два літри. Почніть потихеньку, поступово збільшуючи добове споживання до необхідної норми. Ставте завжди пляшечку з водою біля себе, якщо працюєте або просто сидите за комп’ютером, або беріть її з собою на прогулянку, щоб вона регулярно нагадувала вам про себе.