Здоров'я

В Україні значно зростуть ціни на тютюнову та алкогольну продукцію

Учасники круглого столу «Акцизи рятують життя!», що був організований в рамках проекту «Гроші на ліки» за підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Фонду Інституту відкритого суспільства (FOSI), в партнерстві з опікунською радою Охматдит, ініціювали законопроект про підвищення акцизів на тютюнові, алкогольні та слабоалкогольні вироби, повідомляє УНІАН.

akcyzy_450

Такі заходи забезпечать надходження в державну скарбницю України додатково 750 млн. грн., які можуть бути спрямовані на потреби української охорони здоров’я та збільшити видатки на закупівлю ліків для всіх пацієнтів, повідомили в МОЗ України.

Читайте також: 40% українських підлітків регулярно вживають спиртні напої

На думку міністра охорони здоров’я Олега Мусія, на товари, які знищують здоров’я людей, однозначно мають бути введені додаткові податки, і він радий, що громадські організації є союзниками міністерства в цьому питанні.

На переконання міністра, підвищення акцизів має забезпечити європейський рівень цін на товари: для сигарет – близько 50 грн. за пачку, для алкоголю – до 100 грн. Всі кошти від зборів мають бути спрямовані саме на потреби охорони здоров’я. Це дозволить у важкий час реалізувати ряд державних програм і забезпечити стабільне функціонування закладів охорони здоров’я, наприклад, для добудови столичної клініки Охматдит.

За словами Мусія, підвищення акцизів має бути щонайменше на 30 % і надалі, з року в рік, поступово зростати. Різке підвищення податку може зламати ці ринки, які для України є одним з основних джерел бюджетних надходжень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments