Здоров'я

Класична музика може допомогти уповільнити настання деменції

Класична музика може допомогти уповільнити настання недоумства шляхом підвищення активності генів в головному мозку, повідомляють вчені з Університету Гельсінкі.

1-16-03-2015-600-337

Фахівці виявили, що пацієнти, які слухали композиції Моцарта, мали підвищену активність генів в областях мозку, відповідальних за пам’ять і навчання. Тим часом, класична музика також впливає на активність генів, пов’язаних з хворобою Паркінсона. Було встановлено, що зміни активності мозку присутнє тільки у пацієнтів, які слухали класичну музику регулярно і виявляли до неї інтерес, що свідчить про важливість знайомства з музикою.

Читайте також: Вчені з’ясували, що «ген розуму» продовжує життя

У ході дослідження учасникам було запропоновано прослухати концерт для скрипки №3 тривалістю 20 хвилин. Експеримент проводився як на учасниках, що мають музичний досвід, так і не недосвідчених учасниках. Експеримент показав, що активність генів мозку була підвищена у тих, хто мав музичний досвід.

Класична музика сприяла зниженню активності генів, пов’язаних з нервовою дегенерацією, яка проявляється в прогресуючій втраті структури або функції нейронів. Одним з таких генів виявився ген SNCA, який також є відомим фактором ризику хвороби Паркінсона.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button