Головна / Людина / Вчені з’ясували, що люди вибирають собі подружжя зі схожою ДНК

Вчені з’ясували, що люди вибирають собі подружжя зі схожою ДНК

Прийнято вважати, що протилежності притягуються один до одного, але стосовно дружин і чоловіків, схоже, може працювати інший принцип. Принаймні, якщо справа стосується їх генів.

paru

У ході дослідження американських учених з’ясувалося, що в генетичному плані дружина і чоловік, як правило, більше схожі між собою, ніж на інших людей. Про це йде мова в статті, яка опублікована в науковому виданні PNAS.

Як повідомив провідний дослідник Бенджамін Домінго з Університету Колорадо, генетична схожість між подружжям поки що мало вивчена.

Читайте також: Зрада може врятувати ваш шлюб — вчені

Висновки фахівців щодо генетичної схожості подружжя ґрунтуються на вивченні даних більше 9 000 чоловік. В аналіз увійшла інформація про 825 подружніх парах, подружжя яких народилися в період 1920-1970 років.
Загалом дослідниками порівнювалися 1,7 млн ??однонуклеотидних поліморфізмів, простіше кажучи відмінності послідовності ДНК розміром в 1 нуклеотид в геномі. У результаті з’ясувалося, що подружжя виявилися генетично більш схожими, ніж будь-які інші випадково взяті пари. На думку вчених, дослідження в цій галузі повинні бути продовжені.