Фото

Всі лавові озера планети (фото)

Тільки п’ять вулканів Землі володіють таким природним об’єктом, як лавове озеро. Це робить кожен із прикладів унікальним і неповторним. Пропонуємо вам весь список лавових озер світу.

Африканський Ерта Альо, у північно-східній частині Ефіопії, є єдиним у світі вулканом з двома лавовими озерами. Обидва «лавоїми» утворилися в 1960-му році і існують до цих пір.


Найвідомішим вулканом з лавовым озером вважається Ньїрагонго, розташований на території ДР Конго. Його озеро вважається найбільшим у світі, серед лавових і становить близько 1200 метрів завширшки, а глибина сягає 600 метрів.


Вулкан Амбрім архіпелагу Вануату, на однойменному острові, являє собою вулканічний комплекс, в двох кратерах якого є лавові озера. Вважається, що формування озер відбулося приблизно 19 століть тому. Саме термін «вулканічний комплекс» не дає статус Амбриму ще одного вулкана з двома озерами.Дивно, але діючі вулкани є навіть в Антарктиді. А раз ми про це згадали у цьому матеріалі, то ви розумієте, що там також є і лавове озеро. Розташоване воно в кратері вулкана гори Еребус на острові Росса. Тут лавове озеро утворилося в 1972-му році.


Кілауеа – наймолодший і найактивніший вулкан на Гаваях. Також його вважають одним з найактивніших на планеті.Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button