Людина

Цукерки не причетні до хвороб серця та ожиріння

Цукерки та здоров'яКоли мова заходить про солодощі, мало з того, що ви чули є правдою, твердять вчені. У новому дослідженні брало участь більше п’яти тисяч американців, і не було знайдено зв’язку між поганим станом здоров’я і регулярним споживанням солодощів. Ті люди, які споживали цукерки як мінімум через день, не так часто ставали огрядними і у них не підвищувався ризик серцево-судинних хвороб, навіть в порівнянні з тими, які споживали солодощі раз на тиждень або рідше.

Дане дослідження проведено з ініціативи Національної асоціації кондитерів США, що не повинно бути сюрпризом. Дієтолог Мері Мерфі з Центру регуляторної політики хімічних речовин і безпеки продуктів у Вашингтоні повідомляє: «Ми не виявили зв’язку між частотою споживання цукерок і індексом маси тіла або ризиком серцево-судинних факторів серед дорослого населення». Проте вчені застерігають, що ці результати не є карт-бланш для не контрольованого поїдання солодощів, і радять бути стриманими.

Майже всі учасники (96%) повідомили про те, що вони їдять солодощі – шоколад або інші види – однак частота споживання і кількість у кожному окремому випадку варіювалася. У попередньому дослідженні також було показано, що любителі цукерок схильні набирати зайву вагу і підвищувати свої фактори ризику не більш, ніж ті, хто уникає солодощів. Проте в новому дослідженні, на подив авторів, було виявлено, що ті, хто їли більше від інших цукерок, також не підвищували свої ризики ожиріння або хвороби.

Частота споживання не була пов’язана з ризиком ожиріння, коли використовувалися такі засоби оцінки, як індекс маси тіла, розмір талії і товщина складок шкіри. Також не було зв’язку з маркерами ризиків серцево-судинних захворювань, включаючи артеріальний тиск, кількість гарного і поганого холестерину, інших шкідливих жирів і опірність інсуліну. Аналізи були засновані на анкетах за частотою прийому різних продуктів і даних Національного обстеження здоров’я і харчування 2003-2006 років (NHANES), в якому брали участь люди старше 19 років.

Відповідно до аналізу даних NHANES, проведеним Національним інститутом раку США, цукерки в структурі харчування середньостатистичної людини становлять орієнтовно 44 кілокалорії на день, або близько 2% від загального споживання калорій дорослою людиною. Вчені заявляють, що результати, звичайно, не виправдовують безмірне вживання цукерок, проте дають підстави припускати, що люди можуть не відмовлятися від солодощів, побоюючись зайвого ризику ожиріння або хвороби серця. Вони додали, що необхідні подальші дослідження, щоб зрозуміти, яку роль цукерки і шоколад грають в житті, а також для того, щоб розробити рекомендації людям, яким не слід відмовлятися від своїх улюблених страв, адже вони здатні бути частиною щасливого і здорового способу життя.

Натхнення: www.novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button