Технології

Встановлено новий рекорд швидкості передачі даних: 319 Тбіт / с по оптоволокну

Японські інженери продемонстрували передачу даних зі швидкістю 319 терабітів в секунду (Тб / с) по оптоволоконних кабелях. Новий світовий рекорд встановлений на волокні довжиною понад 3000 км.

Новий рекорд майже вдвічі більше попереднього — ще минулого року швидкість передачі даних досягла 178 Тб / с. При цьому НАСА обходиться швидкістю «всього» 400 Гбіт / с, і це повністю зводить нанівець швидкості, доступні зараз споживачам. Як відомо, найшвидші домашні інтернет-з’єднання в деяких частинах Японії, Нової Зеландії та США досягають максимальної швидкості лише 10 Гбіт / с.

Дослідникам з Національного інституту інформаційних і комунікаційних технологій вдалося зробити прорив шляхом модернізації діючої оптоволоконної інфраструктури та застосування нової технології передачі сигналів. Вони використовували кабелі з чотирма сердечниками, замість стандартних одиничних, а також поділяли кожен сигнал на кілька довжин хвиль, що передаються одночасно.

На відміну від стандартної схеми передачі, коли використовується тільки один сердечник для передачі інформації, технологія має на увазі одночасне використання відразу 4 сердечників. Вихідний сигнал передається частинами по методу мультиплексування з розділенням довжин хвиль. Так само інженери передбачили додавання «третьої смуги» і обладнання оптичного посилення сигналів для можливо більшої відстані передачі. Передавальним пристроєм виступає лазер, який формує 522 каналу, що відрізняються довжинами хвиль. Потім, сигнал модулюється, обробляється і подається в лінію.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button