Технології

Встановлено світовий рекорд: 1 800 000 Гбіт інформації передали за одну секунду

Дослідники встановили рекорд передачі даних, використовуючи тільки один чіп і один лазер. Технологія споживає значно менше енергії.

Міжнародна група дослідників з технічного університету Данії та шведського технологічного університету Чалмерса в Гетеборзі вперше продемонструвала можливість передачі даних зі швидкістю понад 1 Пбіт/сек за допомогою одиночного лазера. За допомогою нової технології вчені досягли швидкості 1,8 Пбіт/с. Це в два рази більше, ніж сукупний глобальний інтернет-трафік.

Джерелом є спеціально розроблений оптичний чіп, який використовує світло від одного інфрачервоного лазера для створення райдужного спектру, що складається з безлічі кольорів. Перетворення виконує оптичне джерело з частотною гребінкою на основі кільцевого резонатора з нітриду кремнію. Таким чином, світло з однією довжиною хвилі може використовуватися для генерації безлічі хвиль з різними частотами.

Всі генеровані кольору зафіксовані на певній відстані один від одного по частоті — точно так же, як зуби на гребені — тому він і називається частотним гребенем, пояснюють вчені. Потім кожен колір (або частоту) можна виділити і використовувати для «запису» даних. Після цього всі дані знову об’єднали в єдиний промінь, який передали по оптоволокну.

Експериментальна демонстрація показала, що один чіп, який генерує 223 різні довжини хвилі, може легко передавати 1,8 Пбіт / с. Для порівняння, при використанні сучасного обладнання для цього потрібно було б більше тисячі лазерів. Оптимізований чіп скоротить споживання електроенергії і знизить вплив Інтернету та інших мереж зв’язку на зміну клімату, додають вчені.

Дослідники підкреслюють, що досягнуте значення – не межа. Комп’ютерне моделювання показало, що масштабуючи новий чіп можна забезпечити передачу до 100 Пбіт інформації за секунду за допомогою одного лазера. Дослідники продовжать роботу над розвитком своєї технології.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments