Здоров'я

Вугільні ТЕЦ ведуть до дефіциту маси тіла у новонароджених

Висновки вчених були опубліковані в журналі Journal of Policy Analysis and Management, а коротко з ними нас знайомить портал EurekAlert!. Згідно з представленими даними, проживання поблизу вугільних електростанцій може бути причиною дефіциту маси тіла у дітей.

В рамках дослідження були розглянуті випадки народження, які мали місце у 1990-2006 рр. Жінки, які жили в радіусі до 50 км від вугільних ТЕЦ, мали на 6,5% більше шансів народити дитину з дефіцитом маси, ніж ті, хто проживав на більш значній відстані від таких об’єктів. Причому в 17,12% випадків дефіцит маси тіла був надзвичайно виражений – новонароджені важили менше 1,5 кг.

Вчені вважають, що це пов’язано з впливом на вагітних жінок викидів діоксиду сірки, що є наслідком роботи вугільних електростанцій. При цьому найбільшу небезпеку такі викиди становлять для територій, розташованих з підвітряного боку. Згідно із законодавством США, кожен штат відповідальний за роботу електростанцій, розташованих на його території. Однак далеко не завжди враховується фактор вітру. Так що такі викиди складно контролювати.

Теплова електростанція виробляє електричну енергію за рахунок перетворення хімічної енергії палива в процесі спалювання в теплову, а потім в механічну. В якості палива при цьому часто виступають вугілля та природний газ. Рідше використовується мазут. Раніше часто застосовували торф і горючі сланці.

Нагадаємо, нещодавно інша група вчених провела масштабне дослідження, спрямоване, зокрема, на те, як повітряні потоки переносять дрібнодисперсні частинки з однієї країни в іншу. Виявилося, що викиди промисловості КНР в 2007 році стали причиною 31 тис. передчасних смертей жителів Японії і Південної Кореї. За цей же період понад 47 тис. жителів Східної Європи померло від забруднень, джерелом яких стали підприємства держав Західної Європи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть