Наука

Виявилося, що метаболізм людини залишається стабільним більшу частину життя

Вважається, що з віком швидкість метаболізму зменшується, тому людина починає набирати зайві кілограми. Нове дослідження припускає, що це не зовсім так. Виявляється, швидкість, з якою ми спалюємо калорії, досягає піку набагато раніше і починає своє неминуче зниження пізніше, ніж вважалося раніше.

Якщо ви списуєте зайві кіло на «уповільнення метаболізму», то пора задуматися про зміну дієти. Виявляється, метаболізм не винен!

Міжнародна команда вчених проаналізувала кількість калорій, які в середньому спалює людина під час своїх повсякденних занять. Всього в дослідженні взяло участь 6600 людей. Вік добровольців варіювався від одного тижня життя до 95 років, люди жили у 29 різних країнах.

Більшість попередніх великомасштабних досліджень цієї теми вимірювали, скільки енергії організм використовує для основних життєвих функцій: дихання, травлення їжі й перекачування крові, тобто вчені підраховували калорії, необхідних тільки для того, щоб залишитися в живих. Але на основні функції організму припадає лише від 50 до 70% калорій, які ми спалюємо кожен день. У дослідженнях не були враховані повсякденні справи, на які ми також витрачаємо енергію: миття посуду, прогулянка з собакою, похід в тренажерний зал і навіть проста розумова робота або занепокоєння.

В рамках нового дослідження вчені змогли врахувати раніше «недооцінені калорії». Для цього вони використовували метод «подвійної мітки води». Це ізотопний метод оцінки енерговитрат організму, що полягає в збагаченні організму важким воднем і важким киснем.

Результати показали, що найвищий «рівень метаболізму» або його пік припадає на період дитинства. Потреби в енергії різко зростають протягом перших 12 місяців життя. До свого першого дня народження діти спалюють калорії на 50% швидше для свого розміру тіла, ніж дорослі.

Після початкового сплеску в дитинстві метаболізм людини сповільнюється приблизно на 3% щороку до 20 років, тоді він переходить в «нову норму». Дивно, але далі метаболізм людей стає стабільним. А період з 20 до 50 років його можна вважати найбільш стійким.

Автори дослідження говорять про те, що наш метаболізм насправді не починає сповільнюватися аж до 60 років. А людині у віці 90 років щодня потрібно на 26% менше калорій, ніж людині середнього віку. Вчені говорять, що почасти в цьому може бути винна втрата м’язової маси з віком, оскільки м’язи спалюють більше калорій, ніж жир. Однак автори роботи взяли до уваги цей факт, і як виявилося, більшою мірою на цей процес впливають зміни в самих клітинах. Для розуміння цих процесів вченим необхідно провести більше досліджень.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button