Всесвіт

Вчені сфотографували рідкісну галактику, в якій багато темної матерії (фото)

Астрономи з Університету Арізони (UA) повідомили про відкриття нової надтьмяної карликової галактики.

Нову галактику позначили як Tucana B. Це перший згаслий і ізольований об’єкт такого типу. Надтьмяні карликові галактики (UFD), до яких відглситься Tucana B, видають мало світла, але мають багато темної матерії. Тому астрономи завжди розцінювали їх як живі скам’янілості, за якими можна дізнатися більше про ранній Всесвіт.

Команда дослідників використовувала дані зі спектроскопічного приладу темної енергії DESI, а також з інтерактивного засобу для перегляду кольорових зображень.

Вони знайшли Tucana B, яка розташована в 4,5 млн світлових років від Землі. Галактика має радіус близько 260 світлових років. Мабуть, вона складається тільки зі старих зірок, в яких мало металу.

Галактика Tucana B

Астрономи відзначили, що у Tucana B низька яскравість, в ній не утворюються нові зірки, але є нейтральний газ. Цей набір факторів відрізняє її від інших нещодавно відкритих галактик.

Більш того, Tucana B розташована дуже ізольовано від інших об’єктів. Це вказує на те, що зіркоутворення в ній припинилося через реіонізацію або іншої внутрішньої події.

Астрономи планують продовжити вивчати об’єкт, щоб зрозуміти, чому в подібних галактиках припиняють утворюватися зірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button