Здоров'я

Глікемічний індекс не має значення для більшості здорових людей

Вчені давно попереджають про небезпеку вживання в їжу продуктів з високим глікемічним індексом на тлі побоювань щодо того, що вони збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету. Але нове дослідження пред’явило докази протилежного – глікемічний індекс продуктів не має ніякого значення, для більшості здорових людей.

68dbf0c0ae135d0346adc31f41cfa6d5

Глікемічний індекс є показником того, наскільки швидко продукти, що містять вуглеводи, такі як фрукти, крупи і хлібобулочні вироби, підвищують рівень глюкози в крові. Продукти, які викликають різке зростання рівня цукру в крові протягом двогодинного періоду, мають високий глікемічний індекс, в той час як продукти, які не викликають великий підйом рівня цукру в крові, мають низький глікемічний індекс.

[ads2] Традиційно вважалося, що високий глікемічний індекс продуктів, таких як банани і макаронні вироби, є шкідливим для здоров’я серця і може збільшити ризик розвитку діабету. Але нове дослідження, проведене вченими з Гарвардської школи медицини та Університету Джонса Хопкінса, не знайшло жодних доказів на підтримку цієї заяви. Фахівці не виявили ніяких явних переваг від дієт, що містять продукти з низьким глікемічним індексом, і ніяких доказів користі для профілактики діабету. Дивлячись на причини ожиріння і способи контролювати його, вузька спрямованість на глікемічний індекс здається невиправданим, відзначають фахівці.

Читайте також: 

Фахівці вивчили 163 добровольця, всі з яких мали надлишкову вагу і високий кров’яний тиск. Вони випадковим чином були розподілені і дотримувалися однієї з чотирьох дієт. Кожна дієта містила одну і ту ж кількість калорій, але ці калорії учасники отримували від харчових продуктів з високим або низьким вмістом вуглеводів і, отже, високим або низьким глікемічним індексом. Через 5 тижнів отримані результати показали, що дієти з низьким глікемічним індексом продуктів не знижували кров’яний тиск або рівень «поганого» холестерину, а також не поліпшили резистентність до інсуліну. Між дієтами з високим і низьким глікемічним індексом продуктів були виявлені лише незначні відмінності у показниках здоров’я досліджуваних.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button