Здоров'я

Вживання зернових – ключ до довгого і здорового життя

Регулярне вживання каші на сніданок може продовжити роки життя, стверджують американські вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я.

1-24-03-2015-600-337

Харчування з високим вмістом цільного зерна і зернових волокон знижує ризик передчасної смерті від хронічних хвороб, включаючи рак, хвороби серця, захворювання дихальних шляхів і діабету, відзначають фахівці. Цілісне зерно є багатим джерелом клітковини і інших поживних речовин, таких як мінерали і антиоксиданти.

У ході досліджень вчені виявили, що у людей, які з’їдали, в середньому, 34 г продуктів з цільного зерна в день, ризик передчасної смерті знижувався на 17% в порівнянні з тими, хто вживав всього 3,98 г цільнозернових продуктів щодня. Навіть якщо взяти до уваги такі фактори, як фізична активність та індекс маси тіла, зниження ризику залишалося колишнім.

Читайте також: Світова гастрономічна статистика: хто що їсть

Дослідники також оцінили ризик отримання різних захворювань. Харчування з високим вмістом цільного зерна було пов’язано з 11% -ним зниженням ризику смерті від респіраторних захворювань та з 48% -ним зниженням ризику розвитку діабету. Також високе споживання зернових волокон знижувало ризик смерті від раку й діабету на 15% і 34% відповідно.

До цільнозерновим продуктів відносяться крупи, що представляють собою цілісні насіння рослин, що містять зародок і оболонки. Сюди входять гречка, перловка, пшоно, бурий рис, кіноа і вівсяні пластівці тривалого приготування.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button