Технології

Хижі бактерії можуть замінити хлор для очищення питної води

Експеримент показав, що у відсутності хлору нешкідливі для людини хижі бактерії самостійно знищують небезпечні патогени в водопровідних трубах.

Дослідники з Лундського університету і шведської водопровідної компанії з міста Варберга провели експеримент, щоб перевірити, що станеться, якщо перестати додавати хлор у водопровідну воду. На першому етапі результати виявилися очікуваними: зростання кількості бактерій. Однак з часом нешкідливі для людини хижі бактерії знищили більшість патогенів.

Питна вода, яка надходить по водопроводу, нині очищається в кілька етапів. Залежно від типу води компанії використовують різні фільтри і ультрафіолетове випромінювання, але останнім етапом майже завжди є додавання хлору.

У Варберзі хлор був видалений в 2020 році після установки ультрафільтрації — фільтра, в якому використовується сито з надзвичайно дрібними осередками для запобігання просочування шкідливих мікроорганізмів з озер і грунтових вод. Оскільки в питну воду потрапляло дуже мало бактерій, хлор визнали зайвим, хоча не було відомо, які будуть наслідки для бактеріальної флори.

Дослідники брали проби води для аналізу протягом шести місяців з різних точок мережі кілька разів до припинення використання хлору і після нього. У лабораторії послідовності ДНК, що позначають всі бактерії в воді, були ідентифіковані шляхом фільтрації і зіставлені з базами даних. В результаті були складені мікробіоми всередині труб до і після зміни технології очищення води

Коли хлор зник, деякі види бактерій голодували, в той час, як інші росли і процвітали. Найбільшим сюрпризом для дослідників став третій місяць без хлору, коли було помічено, що кількість деяких бактерій різко скоротилося. При цьому колонія одного типу бактерій збільшилася: хижих бактерій Bdellovibrio. Дослідники відзначають, що раніше ці бактерії не спостерігалися в водопровідних трубках, ймовірно, вони ховалися в біоплівці, що покривала стінки труб.

Дослідники вважають, що ці бактерії можна використовувати для очищення водопровідної води навіть без установки мікрофільтрів. Така технологія, якщо вона знайде підтвердження, буде менш енерговитратною, ніж використання ультрафіолетового випромінювання і дешевою, ніж установка існуючих громіздких біофільтрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button