Головна / Здоров'я / Три міфи про алергію

Три міфи про алергію

 

Поява жовтого пилку в повітрі змушує вас сидіти вдома за зачиненими вікнами і дверима? Можливо, це не найкраще рішення. Алергологи стверджують, що алергени, які знаходяться всередині приміщень, можуть принести стільки ж проблем, як і квітучі рослини, ось тільки вони небезпечні круглий рік.

 

Лікарі з Університету Огайо розповіли про кілька поширених помилках щодо алергенів, які можна зустріти практично в будь-якій квартирі.

Три міфи про алергію

Спальня

Виявляється, відмова від пухових та, пір’яних подушок на користь гіпоалергенних – далеко не найкращий вихід. Доктор Набіл Фарукі, алерголог і імунолог з Медичного Центру Векснера, вважає, що пух та пір’я часто не винні у вашій алергії.

«Ці матеріали ретельно промиваються і упаковуються в щільнотканні чохли. Синтетичні матеріали покриті не такими щільними чохлами, що дозволяє подушці збирати більше пилу, плісняви і лупи. Саме на них у людей виникає алергія, а зовсім не на пір’я, що містяться в подушці», – пояснює доктор Фарукі.
 Він рекомендує використовувати ту подушку, яка для вас найбільш зручна, і регулярно прати її в гарячій воді, щоб звести до мінімуму кількість пилу і небезпечних алергенів.

Чорна цвіль

Навколо нас завжди знаходиться безліч спор цвілі, і хоча деякі люди можуть бути чутливі до неї, найчастіше спори не викликають ніяких проблем зі здоров’ям. Згідно з даними Центру з контролю над захворюваннями, вид цвілі, який зазвичай описується як «токсична чорна цвіль» (stachybotrys chartarum), насправді не є токсичним.

«Спори цього виду цвілі найчастіше не присутні в повітрі, а значить, їх неможливо вдихнути. Ростуть вони у вологому середовищі», – розповідає доктор Фарукі. «Були проведені дослідження, але доказів токсичності чорної цвілі отримано не було. 

Однак варто зазначити, що спори цвілі можуть погіршувати симптоми астми та алергії».
Якщо ви чутливі до спор цвілі, обов’язково полагодьте все протікання в квартирі, які можуть стати джерелами підвищеної вологості. З твердих поверхонь цвіль можна очистити за допомогою розведеного розчину хлорного вапна. Покриті цвіллю абсорбуючі матеріали, такі як стінні панелі з гіпсокартону, килими і стельові плитки повинні бути замінені.

Гіпоалергенні тварини

Любителі тварин, які виявили у себе алергію на чотириногих домашніх улюбленців, мріють придбати представника однієї з порід, які вважаються гіпоалергенними. Наприклад, це може бути португальський водяний пес або ж бенгальська кішка. Однак доктор Фарукі попереджає, що навіть у цьому випадку ви не позбудетеся від симптомів алергії.

Читайте також: 

«Абсолютно гіпоалергенних тварин не існує», – пояснює Фарукі. «Шерсть не є головною проблемою. Алергени містяться у лупи тварин, яка утворюється із білків їх шкіри, а також у слині та сечі. 

Ми рекомендуємо нашим пацієнтам регулярно мити своїх вихованців, щоб знизити ризик виникнення алергії. Ми також пропонуємо не пускати тварин в спальню. Гарного ефекту можна досягти, використовуючи очищувачі повітря».

Пам’ятайте, що якщо у вас з’явилися симптоми алергії, вам варто обов’язково звернутися до фахівця – лікаря-алерголога. Він допоможе вам точно зрозуміти, на що саме у вас алергія і підбере необхідне лікування.

Натхнення: zdorovieinfo.ru

 
Loading...
comments powered by HyperComments