Земля

У дослідників океану з’явиться новий супутник

У дослідників клімату з'явиться дуже точний інструмент, який буде стежити за рівнем океану і його течіями

За допомогою нового апарату вчені мають намір зрозуміти наслідки зміни клімату на планеті.

NASA

Вивчення підйому рівня моря і відстеження океанічних течій – основні завдання місії, що отримала назву Sentinel-6.

Очікується, що супутник буде запущений 10 листопада на ракеті SpaceX Falcon 9 зі стартового майданчика ВВС США на мисі Канаверал у Флориді.

Наразі всі чекають, коли SpaceX вирішить проблему з двигунами ракети, яка стала причиною перенесення запуску супутника GPS для ВПС США.

Одним з наукових інструментів місії став високоточний альтиметр, який може визначати зміни висоти поверхні океану з похибкою всього 2 сантиметри. Завдяки цьому вчені зможуть отримати більш повне уявлення про підводні океанські течії, які розносять тепло по всій планеті. Рівень океану підвищується приблизно на 4,8 міліметра в рік. У 1990-х роках цей показник становив 3,1 міліметра в рік, каже директор ЄКА зі спостереження за Землею Йозеф Ашбахер.

Спостереження за допомогою висотоміра Sentinel-6 і вимірювання сили тяжіння Землі (яка коливається, наприклад, через щільність гірських порід) може вказати на конкретну причину підвищення рівня моря в тому чи іншому регіоні.

Орбіта Sentinel-6 буде проходити під кутом 66 градусів на висоті приблизно 1330 кілометрів, повідомив керівник місії Параг Вазі з Лабораторії реактивного руху NASA. Це дозволить вченим створювати нову карту світу кожні 10 днів. Місія розрахована на 5 років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button