Головна / Екологія / «Зелений» рух: топ-10 концептів еко-автобусів

«Зелений» рух: топ-10 концептів еко-автобусів

«Громадський транспорт може і повинен бути екологічним», — вирішили сучасні авто-дизайнери. І приступили до створення автобусів, що не шкодять навколишньому середовищу. У цьому огляді представлені десять найцікавіших концептів еко-автобусів майбутнього.

«Камея» (Cameo) — концепт екологічно корисного автобуса, розроблений Мартіном Пісом (Martin Pes в співдружності з Montreal Society of Transportation. Вантажопідйомність «Камеи» дозволяє перевозити до 32 пасажирів. А електричні суперконденсатори автобуса заряджаються всього за кілька секунд.

Концепт еко-автобуса Cameo

Концепт еко-автобуса Cameo

Концепт двоповерхового «Великого блакитного автобуса» (Big Blue Bus) належить Габріелю Вартофскі (Gabriel Wartofsky). Big Blue Bus «харчується» бензином. Але завдяки системі очищення відпрацьованого палива при їзді в атмосферу викидається вуглекислий газ без шкідливих хімічних компонентів.

Концепт еко-автобуса Big Blue bus

Концепт еко-автобуса Big Blue bus

Концепт еко-автобуса Setra Coach має на увазі використання літій-іонних (Li-Ion) акумуляторів. Запланована конструкція «сидячих» місць зручна також для пасажирів з обмеженими можливостями. Автори ідеї — Адам Каннінгем (Adam Cunningham) і Едріан Баррон (Adrian Barron).

Концепт еко-автобуса Setra Coach

Концепт еко-автобуса Setra Coach

Авто-дизайнер Пітер Саймон (Peter Simon) придумав концепт екологічного автобуса Credo E-Bone. За задумом винахідника, роботу двигуна забезпечують літієва батарея і водневі паливні елементи. Костевидний «силует» і корпус з композитного пластику надають Credo E-Bone неабиякий футуристичний вигляд.

Концепт еко-автобуса Credo E-Bone

Концепт еко-автобуса Credo E-Bone

Еко-транспорт AutoTram — проект компанії Fraunhofer System Research. Дизайн кабіни автобуса нагадує трамвай з поліпшеною «гнучкістю». При цьому AutoTram не потребує рейок і електропроводів. Джерелом живлення служать літій-іонні акумулятори.

Концепт еко-автобуса AutoTram

Концепт еко-автобуса AutoTram

Творці концепту «зеленого» автобуса «» Ласкаво просимо в минуле «(Welcome Back) посіли друге місце у конкурсі» Новий лондонський автобус «(New Bus For London). Дизайнери з Hector Serrrano Studio просто модернізували» класичний «омнібус. Гібридний дизельно-електричний двигун мінімізує обсяг викидів, а більш компактні розміри дозволять Welcome Back маневрувати на завантажених міських дорогах.

Концепт еко-омнібуса Welcome Back

Концепт еко-омнібуса Welcome Back

Дизайнер Елейн Монтейро (Alain Monteiro) — творець концепту SKhy. Це екологічний поліфункціональний автобус, що працює «від сонця». Для синтезу світлової енергії призначені фотоелектричні комірки на даху автобуса. SKhy не виділяє чадний газ та інші токсини. А також фільтрує використану воду, роблячи її придатною для повторного застосування. У процесі очищення в атмосферу надходить водень. Інженери знайшли застосування і накопичуваному за час руху вуглекислому газу, доповнивши SKhy функцією пожежогасіння. Корпус автобуса виконаний з алюмінію та інших матеріалів, що підлягають вторинній переробці.

Концепт еко-автобуса SKhy

Концепт еко-автобуса SKhy

Еко-концепт Takht Lahori-дітище пакистанського дизайнера Алі Муртаза (Ali Murtaza). Забезпечують рух змінні літій-іонні акумулятори, що знаходяться усередині коліс автобуса. Проект розроблений для задоволення «транспортних потреб» жителів Лахора — другого за величиною мегалополіса в Пакистані.

Концепт еко-автобуса Takht Lahori

Концепт еко-автобуса Takht Lahori

B2us — концепт гібридного еко-автобуса від Франческа Геша (Francesc Gasch). Іспанський дизайнер планує забезпечити автобус енергозберігаючою системою живлення. Крім електричного двигуна, B2us забезпечений сонячною батареєю. Для передачі інформації про наявність вільних місць і поточне місцезнаходження автобуса буде задіяна технологія OLED.

Концепт еко-автобуса B2us

Концепт еко-автобуса B2us

Китайською фірмою Shenzhen Huashi Future Parking Equipment розроблений концепт максимально практичного еко-автобуса. Гібридний «сонячно-електричний» механізм — це тільки перший «плюс» 3D Express Coach. Значних розмірів салон вміщає до 1400 пасажирів. А особливий «тунельний» дизайн автобуса запобігає утворенню дорожніх «пробок». Якщо вірити розрахункам китайських інженерів, будівництво трас для 3D Express Coach займе не більше року.

Концепт еко-автобуса 3D Express Coach

Концепт еко-автобуса 3D Express Coach

 

Натхнення: www.novate.ru