Екологія

“Зелений” рух: топ-10 концептів еко-автобусів

“Громадський транспорт може і повинен бути екологічним”, – вирішили сучасні авто-дизайнери. І приступили до створення автобусів, що не шкодять навколишньому середовищу. У цьому огляді представлені десять найцікавіших концептів еко-автобусів майбутнього.

“Камея” (Cameo) – концепт екологічно корисного автобуса, розроблений Мартіном Пісом (Martin Pes в співдружності з Montreal Society of Transportation. Вантажопідйомність “Камеи” дозволяє перевозити до 32 пасажирів. А електричні суперконденсатори автобуса заряджаються всього за кілька секунд.

Концепт еко-автобуса Cameo
Концепт еко-автобуса Cameo

Концепт двоповерхового “Великого блакитного автобуса” (Big Blue Bus) належить Габріелю Вартофскі (Gabriel Wartofsky). Big Blue Bus “харчується” бензином. Але завдяки системі очищення відпрацьованого палива при їзді в атмосферу викидається вуглекислий газ без шкідливих хімічних компонентів.

Концепт еко-автобуса Big Blue bus
Концепт еко-автобуса Big Blue bus

Концепт еко-автобуса Setra Coach має на увазі використання літій-іонних (Li-Ion) акумуляторів. Запланована конструкція «сидячих» місць зручна також для пасажирів з обмеженими можливостями. Автори ідеї – Адам Каннінгем (Adam Cunningham) і Едріан Баррон (Adrian Barron).

Концепт еко-автобуса Setra Coach
Концепт еко-автобуса Setra Coach

Авто-дизайнер Пітер Саймон (Peter Simon) придумав концепт екологічного автобуса Credo E-Bone. За задумом винахідника, роботу двигуна забезпечують літієва батарея і водневі паливні елементи. Костевидний “силует” і корпус з композитного пластику надають Credo E-Bone неабиякий футуристичний вигляд.

Концепт еко-автобуса Credo E-Bone
Концепт еко-автобуса Credo E-Bone

Еко-транспорт AutoTram – проект компанії Fraunhofer System Research. Дизайн кабіни автобуса нагадує трамвай з поліпшеною “гнучкістю”. При цьому AutoTram не потребує рейок і електропроводів. Джерелом живлення служать літій-іонні акумулятори.

Концепт еко-автобуса AutoTram
Концепт еко-автобуса AutoTram

Творці концепту “зеленого” автобуса “” Ласкаво просимо в минуле “(Welcome Back) посіли друге місце у конкурсі” Новий лондонський автобус “(New Bus For London). Дизайнери з Hector Serrrano Studio просто модернізували” класичний “омнібус. Гібридний дизельно-електричний двигун мінімізує обсяг викидів, а більш компактні розміри дозволять Welcome Back маневрувати на завантажених міських дорогах.

Концепт еко-омнібуса Welcome Back
Концепт еко-омнібуса Welcome Back

Дизайнер Елейн Монтейро (Alain Monteiro) – творець концепту SKhy. Це екологічний поліфункціональний автобус, що працює “від сонця”. Для синтезу світлової енергії призначені фотоелектричні комірки на даху автобуса. SKhy не виділяє чадний газ та інші токсини. А також фільтрує використану воду, роблячи її придатною для повторного застосування. У процесі очищення в атмосферу надходить водень. Інженери знайшли застосування і накопичуваному за час руху вуглекислому газу, доповнивши SKhy функцією пожежогасіння. Корпус автобуса виконаний з алюмінію та інших матеріалів, що підлягають вторинній переробці.

Концепт еко-автобуса SKhy
Концепт еко-автобуса SKhy

Еко-концепт Takht Lahori-дітище пакистанського дизайнера Алі Муртаза (Ali Murtaza). Забезпечують рух змінні літій-іонні акумулятори, що знаходяться усередині коліс автобуса. Проект розроблений для задоволення “транспортних потреб” жителів Лахора – другого за величиною мегалополіса в Пакистані.

Концепт еко-автобуса Takht Lahori
Концепт еко-автобуса Takht Lahori

B2us – концепт гібридного еко-автобуса від Франческа Геша (Francesc Gasch). Іспанський дизайнер планує забезпечити автобус енергозберігаючою системою живлення. Крім електричного двигуна, B2us забезпечений сонячною батареєю. Для передачі інформації про наявність вільних місць і поточне місцезнаходження автобуса буде задіяна технологія OLED.

Концепт еко-автобуса B2us
Концепт еко-автобуса B2us

Китайською фірмою Shenzhen Huashi Future Parking Equipment розроблений концепт максимально практичного еко-автобуса. Гібридний “сонячно-електричний” механізм – це тільки перший “плюс” 3D Express Coach. Значних розмірів салон вміщає до 1400 пасажирів. А особливий “тунельний” дизайн автобуса запобігає утворенню дорожніх “пробок”. Якщо вірити розрахункам китайських інженерів, будівництво трас для 3D Express Coach займе не більше року.

Концепт еко-автобуса 3D Express Coach
Концепт еко-автобуса 3D Express Coach

 

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button