Екологія

У Києві з’явились «розумні» сміттєві баки

У Києві з’явились «розумні» баки для сміття з датчиками, які за допомогою ультразвукового сигналу дозволяють відображати та прогнозувати його заповненість.

Як зазначив директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської держадміністрації Олег Половинко, для отримання даних з максимальною енергоефективністю у кожному районі столиці встановили базові станції LoRaWAN.

«Одним з прикладів використання LoRaWAN є “розумні баки для сміття”: коли бак переповнений, комунальні служби отримуватимуть повідомлення про необхідність вивозу сміття, – пояснює він. – Це дозволить зробити вивіз сміття економічнішим, адже більш оптимальний маршрут дозволить заощадити паливо для сміттєвоза та робочий час».

Окрім того, зменшення кількості поїздок комунального транспорту зменшить кількість заторів на дорогах. Також датчик інформуватиме про можливе займання вогню у контейнері.

LoRaWAN – бездротова технологія зв’язку дальнього радіусу дії, – пояснює директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської держадміністрації Олег Половинко. – Станції, які встановлять на газових трубопроводах, водопроводах, електрощитках, дозволять підвищити якість міських послуг».

Наразі у Києві працює 295 станцій, які були встановлені завдяки спільній роботі з СКП “Київтелесервіс”.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button