Головна / Всесвіт / У космосі знайшли гігантське соляне кільце

У космосі знайшли гігантське соляне кільце

Вести довгі спостереження на надсучасному телескопі, щоб в 1500 світлових роках від Землі знайти… харчову сіль. Так, Всесвіт вміє дивувати.

Зірка Orion Src1 — молода за космічними мірками і дуже велика. Її маса приблизно в 15 разів більше сонячної. Цього гіганта можна назвати «галактичним немовлям», він все ще «запеленований» в кокон з пилу і газу. І в цьому коконі вчені знайшли дещо цікаве.

Спостерігаючи за Orion Src1, вчені встановили, що в її протопланетному диску міститься величезна кількість солі — приблизно один секстильйон, або ж 1*10 21 кілограмів. Для наочності: стільки ж важить вміст усіх земних океанів. Основу цього гігантського соляного кільця становить звичайна кухонна сіль — хлорид натрію, але є і інші подібні молекули (наприклад, хлорид калію).

Сіль формує навколо зірки тороїдальні структуру, з зовнішнім радіусом близько 60 астрономічних одиниць і з дуже великим розкидом температур — від -175 градусів Цельсія на зовнішньому краю до 3700 градусів — на внутрішньому. Взагалі, в самому виявленні солей у космосі немає нічого незвичайного. Але раніше вчені знаходили молекули солі тільки в спектрі дуже старих космічних об’єктів.

«Таке виявлялося тільки в оболонках вмираючих зірок, що відшаровуються, і тому поки що не знаємо, як інтерпретувати наше відкриття. Можна сказати тільки одне — умови формування зірки дуже незвичайні», — говорить провідний автор дослідження Адам Гінзбург.