Земля

У Новій Зеландії прогнозують новий потужний землетрус

Після землетрусу, який відбувся 14 листопада в Новій Зеландії, вчені заявили, що сейсмічна активність в цих місцях набагато складніша, ніж вважалося раніше і повідомили про високу ймовірність повторення потужного підземного катаклізму найближчим часом.

257880c032b2042e10721b85e24e21a8
Землетрус магнітудою 7,8 бала забрав життя двох людей, багато отримали поранення і зруйновані сотні будівель і безліч доріг, які ведуть у віддалені райони країни. Країну стрясають тисячі нових землетрусів, магнітуда яких становить до 5 балів і вище.

Про силу землетрусу говорить той факт, що Великий адронний коллайдер, розташований у Швейцарії, більш ніж 18000 кілометрах від епіцентру землетрусу, зареєстрував коливання комплексу в 0,1 міліметра.

За розрахунками вчених з 12% ймовірністю протягом найближчих 30 днів на території Нової Зеландії відбудеться новий потужний землетрус магнітудою не нижче 7 балів, а можливо і вище.

Вчені відзначають, що у разі нового землетрусу магнітудою 7 балів, це призведе до виникнення ще більшої магнітуди землетрусу. Підземний поштовх магнітудою 7.8 стався на раніше невідомому розломі біля стику Австралійської і Тихоокеанської тектонічних плит. Межа між двома плитами проходить від східного узбережжя Північного острова і вздовж східного узбережжя Південного острова Нової Зеландії.

Вчені заявили, що в Новій Зеландії повинні бути переглянуті карти небезпеки землетрусів, щоб люди і рятувальні служби були підготовлені до нових катастроф.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button