Земля

У печерах Латинської Америки знайшли стародавні супербактерії, які здатні знищити людство

Біологи знайшли нові віруси, які не бояться антибіотиків і можуть стати справжньою серйозною небезпекою для людства, оскільки зараз немає якого-небудь способу їх перемогти.


Канадські вчені провели дослідження печер в Латинській Америці, в ході яких змогли виявити нові бактерії. Організми виявилися несприйнятливими до багатьох існуючих антибіотиків. Вік цих бактерій становив близько 3.9 мільйонів років. Печери, в яких проводилися експерименти, входили в список спадщини ЮНЕСКО, але трохи більше 19 років тому їх закрили для туристів.

Причиною закриття стали ці самі форми життя, які постійно поширювали різні віруси з приміщень печер. Біологи ретельно досліджували отримані штами мікробів шляхом біологічних і хімічних аналізів, а також вивчили їх ДНК.

Шляхом цих операцій вони змогли розглянути внутрішню будову мікробів. Потім, вчені перевірили на них дію близько 20 різних антибіотиків, Ні один з антибіотиків не зміг надати будь-який руйнівний вплив на штами. Така стійкість до ліків пояснюється різними мутаціями, що відбувалися в будові мікроорганізмів. Ці мутації сформувалися близько 4 тисяч років тому, коли ще не існував жоден з відомих антибіотиків.

Зараз вчені проводять тести, щоб краще зрозуміти, як віруси впливають на організм людини і спробувати перемогти їх за допомогою інших методів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button