Екологія

У пшениці поряд з Чорнобилем виявлений небезпечний рівень радіоактивних ізотопів

Через 34 роки людина досі стикається з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, і ніхто не знає, скільки років або десятиліть ця катастрофа буде переслідувати нас

У сільськогосподарських культурах, вирощених поблизу Чорнобильської АЕС, виявлено небезпечний рівень радіоактивних елементів. Міжнародна група вчених виявила два радіоактивних ізотопи – стронцій-90 і цезій-137.

Image by Pete Linforth from Pixabay

В ході своєї роботи вчені виявили, що пшениця, жито, овес і ячмінь, вирощені в 50 кілометрах на південь від атомної станції, містять відразу аж два радіоактивних ізотопи, які перевищують безпечні межі споживання.

Дослідники з Університету Ексетера у співпраці з вченими з Українського науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології проаналізували 116 зразків зерна, зібраних в період з 2011 по 2019 рік в Іваньківському районі України. Північна частина району знаходиться в зоні відчуження, однак за 50 кілометрів від самої станції починається житлова територія.

В результаті свого аналізу, вчені виявили, що радіоактивні ізотопи, переважно стронцій-90, були вище безпечного рівня споживання в 48% проб. Вони також виявили, що зразки деревини, зібрані в тому ж регіоні в період з 2015 по 2019 рік, містили рівень стронцію-90 вище безпечного рівня. Саме це могло стати причиною «кругообігу радіації» в регіоні.

Річ у тім, що попіл, який залишається після спалювання деревини, використовується для добрива посівів. Вчені говорять, що рівень стронцію-90 в попелі в 25 разів перевищує безпечну межу. Дослідники закликають український уряд звернути увагу на дану проблему і створити систему для належного видалення радіоактивного попелу.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button