Здоров'я

Зміни клімату можуть провокувати спалаху інфекційних хвороб

Зміни клімату можуть тягти за собою не лише природні катастрофи – такі, наприклад, як посуха. Вони також можуть провокувати спалахи інфекційних захворювань – наприклад, малярії, вірусу Зіку або лихоманки денге, повідомляє наукова група з Університету Колорадо (University of Colorado).

Провідний автор дослідження Сесілія Соренсен (Cecilia Sorensen) розповіла, що зміна клімату – це комплексна і всеосяжна загроза людському здоров’ю, оскільки вона може «відкрити» і підсилити ефект тих недоліків у соціально-політичній і екологічній обстановці в регіоні, які, в свою чергу, стають причиною проблем в охороні здоров’я. Якщо в ньому і так спостерігається криза – ситуація може стати значно більш серйозною.

Постраждати може будь-яка країна. На наступний рік після урагану «Катріна» в Новому Орлеані, США, захворюваність лихоманкою Західного Нілу подвоїлася. В Африці зміни клімату збільшили захворюваність малярією. Після лих в Х’юстоні, Флориді і Пуерто-Ріко також прогнозуються спалахи інфекційних хвороб. В Еквадорі в результаті зміни температури води (Ель-Ніньо) теплішає і частішають дощі, що створює сприятливе середовище для лихоманки денге. Відразу після землетрусу, який стався в цьому регіоні в квітні 2016 року, був зафіксований 12-кратний ріст захворюваності вірусом Зіку – саме в зоні, що постраждала від катастрофи.

Вчені заявили, що подальше дослідження змін клімату може допомогти передбачити, де саме слід очікувати спалаху того чи іншого захворювання, а значить, і вчасно надати медичну допомогу нужденним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button