Технології

У США почалася восьмимісячна імітація життя на Марсі

Американські вчені оголосили про старт чергового ізоляційного експерименту HI-SEAS, в рамках якого шість добровольців проведуть вісім місяців в ізоляції на схилах вулкана Мауна-Лоа для імітації життя на поверхні Марса.

5fa32dec3bc3e650983d28490ccbe5e2

«Це місце — найзручніше і найочевидніше для проведення подібних досліджень з двох причин. Схили гори Мауна-Лоа самі по собі нагадують Марс, і університет Гаваїв, розташований поблизу, має всіх потрібних експертів для проведення «експедиції» на червону планету», — заявив Кім Бінстед (Kim Binsted) з університету Гавайських островів в Маноа (США).

Експеримент HI-SEAS відрізняється від багатьох ізоляційних досліджень, в тому числі російського «Марс-500» і спільних проектів НАСА та Інституту медико-біологічних проблем РАН, тим, що учасники його «екіпажу» імітують не політ до Марсу або Місяця, а життя на його поверхні в постійній базі. Учасники проекту можуть покинути межі бази в будь-який момент, щоправда, для цього їм доведеться надіти скафандр.

Життя на базі, як розповідає прес-служба університету, максимально наближена до марсіанського — існує 20-хвилинна затримка у зв’язку з «Землею», учасники експедиції отримують воду і продукти лише один раз у кілька місяців, і дотримуються всі заходи безпеки, які можуть застосовуватися при створенні бази НАСА на Марсі.

Даний проект спонсорується НАСА вже п’ять років, і в його рамках було проведено вже чотири експедиції на Марс, які тривали від декількох місяців до року. Останній такий експеримент завершився в серпні 2016 року, а поточний експеримент почався в кінці лютого.

У ньому бере участь четверо чоловіків і дві жінки, які погодилися провести в повній ізоляції від решти світу вісім місяців. Серед них є як професійні вчені — біолог, інженер-ракетник і фахівець в дослідженні космосу, так і прості добровольці — програміст Google, інженер з компанії Боїнг і письменник.

В рамках поточної експедиції вчені планують зробити наголос на автономному житті на Марсі і проведенні наукових досліджень поверхні «червоної планети». Результати цих дослідів, як сподіваються в НАСА, допоможуть підготуватися до створення реальної бази на Марсі або Місяця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button