Технології

За ліфтами кілометрової висоти – майбутнє

У будинках понад 500 метрів технікою безпеки передбачено перехід пасажирів, охочих дістатися до верхнього поверху, з одного ліфта в іншій. Це технічний регламент, і від нього нікуди не дітися. Вся справа в сталевих кабелях, довжина яких не повинна перевищувати 500 метрів. Однак новий матеріал UltraRope вирішить дану проблему.

Згідно специфікації UltraRope, з нього можна робити троси для ліфтів довжиною аж до 1000 метрів або одного кілометра. Використання цього матеріалу сприятиме зростанню висоти будинків, а також появі великої кількості підземних приміщень, як у фільмах про змову світових корпорацій. Розробником UltraRope є фінська компанія Kone, яка з’їла не один пуд солі в галузі створення ліфтів та супутніх технологій. Однойменні троси, на відміну від сталевих, більше схожі на стрічки, а не на кабелі.

[youtube]a0RE42RciQU[/youtube]

Зауважимо, що UltraRope стали легшими, так що вага рухомої частини ліфта знизилася б на 60% порівняно зі сталевими тросами, а це вже зменшення витрат електроенергії на 45% і навантаження на фундамент. Та й міцності UltraRope не позичати – такі кабелі вдвічі міцніше сталевих, і їм не потрібна змазка, яка з часом стирається і висихає. Іншими словами, UltraRope – це майбутнє ліфтів, але лише за тієї умови, що ціна цього матеріалу буде відповідати вартості сталевих тросів. Поки що інформації про це немає.

Натхнення: www.gizmonews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button