Технології

Як блокчейн може створити “розумну” і “чисту” електромережу

Експерти в галузі енергетики вважають, що блокчейн може вирішити цілий ряд проблем, пов’язаних з обліком та розподілом енергії, пише Technology Review. Зокрема, системи, засновані на блокчейні, допоможуть ефективніше впроваджувати технології «чистої» енергетики.

Електроенергія, генерована сонцем або вітром, фізично нічим не відрізняються від тієї, що виробляється в результаті спалювання вугілля, мазуту або газу. Це є проблемою для постачальників «чистої» енергії та профільних інвесторів. Неможливо відстежити, яка частина енергії в електромережі «чиста». Це робить інвестиції в «зелену» енергетику недостатньо прозорими і гальмує її розвиток, вважають вчені з інституту Rocky Mountain.

Однак, вихід є. Експерти інституту вважають, що блокчейн стане основою для електромереж майбутнього, тому що дозволить відстежувати обіг електроенергії. В індустріях, де споживачі і постачальники утворюють пов’язану мережу, блокчейн виявляється максимально ефективним, пояснюють вчені. Більше того, така мережа еволюціонує, і в якийсь момент споживачі самі зможуть стати постачальниками.

Блокчейн приходить в енергетику зі своїм стандартним набором сильних сторін: незмінюваність записів, прозорість, неможливість підробки. Саме ці складові відсутні на сучасному енергетичному ринку. Експерти кажуть, що на шляху від виробника до постачальника з енергією, а точніше з сертифікатом, який є її документальним еквівалентом, може відбутися маса маніпуляцій, в тому числі і шахрайських. Ця система сьогодні мало прозора і контрольована, незважаючи на наявність величезної кількості вимірювальної апаратури.

Дані лічильників можна «підкрутити», в тому числі і на оптовому ринку електроенергії. Якщо ж, починаючи з етапу виробництва електроенергії, дозволити вимірювальній апаратурі вносити результати в блокчейн, то безліч проблем зникне. Дані не вийде фальсифікувати численним посередникам, і платити доведеться тільки за те, що було зроблено.

Змінюються і самі електромережі. В розподіленій мережі сусіди зможуть забезпечувати один одного енергією, купувати її один у одного, а надлишки повертати в більш великі міські мережі. Але для всього цього потрібен контроль і облік. Блокчейн може дати це і одночасно підштовхнути розвиток нової енергетики. За подібною схемою, наприклад, планує працювати стартап Power Ledger, який під час свого ICO зібрав $17 млн.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button