Людина

Як деяким людям вдається не заражатися COVID-19 не дивлячись ні на що

Дослідження показали, що у деяких людей є щось на зразок вродженого імунітету до COVID-19. Ці люди просто не заражаються цим патогеном незважаючи ні на що. Як їм це вдається?

COVID-19 здається нам дивною інфекцією через те, що по-різному протікає у різних людей. Деякі навіть виявляються несприйнятливими до патогену. Але як таке можливо?

Коронавірусна інфекція – відносно новий «загарбник» людства, тому знаємо ми про не так багато, як, наприклад, навіть про грип. Звичайно, за ці майже 2 роки з моменту виявлення SARS-CoV-2 вчені отримали величезний обсяг інформації про це патогенні, але чим далі, тим більше таємничих явищ відкривають дослідники.

Наприклад, вчені (та й звичайні люди) виявили, що коронавірус заражає не всіх підряд – існують люди, які просто несприйнятливі до патогену. Це пояснює, наприклад, чому в одній родині дружина може перехворіти COVID-19, а чоловік, який був з нею в контакті, не проявляє ніяких ознак інфекції й навіть не має після цього антитіл до вірусу.

Дослідники припускають, що механізм, який зумовлює таку реакцію, пов’язаний з генами. Таке припущення було зроблено виходячи зі схожого випадку з ВІЛ-інфекцією: ще в 1994 році вчені виявили чоловіка з мутацією в гені CCR5, яка робила його несприйнятливим до зараження цим вірусом. Дослідники припустили, що така генетична мутація може бути й у випадку з COVID-19.

І ймовірний кандидат на цю роль знайшовся. Ним виявився ген RAB7A, який відповідає за клітинний транспорт. При його виключенні рецептор ACE2, який SARS-CoV-2 використовує для проникнення в клітини, що не добирається до їх поверхні. В результаті вірусу стає нема за що зачепитися і він просто не може розмножуватися в організмі.

Такі мутації, проте, зустрічаються рідко, так що якщо з початку пандемії ви жодного разу не хворіли COVID-19, це ще не означає, що тепер вам не потрібні щеплення і маска – цілком ймовірно, що ви все ще можете захворіти. Дослідники припускають, що індукувати зміна в гені RAB7A можна за допомогою ліків, які епігенетично відключають певні ділянки геному, але про розробку таких коштів поки не йде й мови. До слова, ідея створити подібні ліки проти ВІЛ так і не була реалізована.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button