Людина

Жахливі сни про екзамени допомагають їх здати

Група вчених під керівництвом Ізабелль Арнульф (Isabelle Arnulf) з Сорбонни отримала нові докази на користь теорії «моделювання загроз», згідно з якою сни допомагають людям готуватися до реальних життєвих проблем. Виявилося, що побачити кошмар про іспит в ніч перед ним сильно допомагає пройти випробування – принаймні, студентам-медикам, передає журнал Consciousness and Cognition.

06-11-14-foto-cikavosti550x363-1

Вчені заручилися згодою 700 студентів-медиків, які закінчують перший курс, брати участь в дослідженні. Наступного дня після семестрового іспиту, за результатами якого приймалося рішення про переведення на наступний курс, студенти заповнили опитувальник. Вони розповіли про свої сни в ніч перед іспитом і про те, чи бачили вони аналогічні сновидіння під час навчального року.

Читайте також: Сон покращує запам’ятовування нової інформації

Вночі перед днем випробувань бачили сни 44,1 відсотка опитаних, і в більшості сновидінь фігурував саме іспит і пов’язані з ним проблеми – запізнення, непрацююча ручка, незрозумілі питання. 73,4 відсотка студентів бачили сни про цей іспиті ще під час семестру.

Потім вчені отримали доступ до екзаменаційних відомостей опитаних. Як з’ясувалося, чим частіше студенти бачили кошмари на тему іспиту, тим краще вони його здавали. Цей факт свідчить на користь теорії фінського нейрофізіолога Антті Ревонсуо (Antti Revonsuo), згідно якої кошмарні сни є своєрідними тренуваннями, які готують людину до стресових ситуацій.

Натхнення: strf.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button