Земля

Як довго Земля зможе підтримувати життя?

Вчені підрахували, життя буде існувати на Землі ще як мінімум 1,75 мільярда років, якщо, звичайно, не станеться ядерний апокаліпсис чи планета не зустрінеться з мандрівним астероїдом. Але навіть якщо зірвуться всілякі сценарії кінця світу, космічні сили все ж зроблять планету безлюдною.

Згідно з новим дослідженням, приблизно в період між 1,75 і 3,25 мільярдами років Земля перейде з населеної зони Сонячної системи в «гарячу зону».

Однією з умов населеної зони є вода в рідкому вигляді. Це залежить від відстані, на яку планета віддалена від своєї зірки. Наприклад, чим ближче Земля підбирається до Сонця (входить в «гарячу зону»), тим швидше випаровуються її океани і планета стає непридатною для складних форм життя, в тому числі людини.

Вчені завжди приділяли більше уваги пошуку життя на інших планетах, ніж прогнозуванню кінця життя на Землі.

Еволюція складних форм земного життя займає не одну тисячу років. Найпростіші одноклітинні організми з’явилися на Землі близько 4 мільярдів років тому. 400 мільйонів років тому з’явилися комахи, через 100 мільйонів на Землю ступила нога динозавра, потім світ прикрасили квітучі рослини, каже дослідник Ендрю Рашба з Університету Східної Англії, додаючи, що анатомічно сучасні люди з’явилися на Землі порівняно недавно – близько 200 тисяч років тому. Як бачите, розвиток розумного життя вимагає багато часу.

Рашба зі своїми колегами розробив новий інструмент оцінки кількості часу, необхідного для природного процесу розвитку життя на інших планетах. Іншими словами, дослідник запропонував модель розрахунку часу перебування планети в населеній зоні. У дослідженні, опублікованому у свіжому випуску журналу Astrobiology, вчені застосували цю модель до Землі і восьми інших планет, розташованих в населеній зоні.

Вчені підрахували часовий ліміт Землі в населеній зоні – 7,79 мільярда років. З моменту утворення Землі минуло 4,5 мільярда років. Іншим же планетам виділено від 1 до 54,72 мільярда років.

Якщо нам коли-небудь доведеться міняти планету, то Марс – кращий вибір. Він знаходиться близько і буде залишатися в населеній зоні до загасання Сонця, тобто ще 6 мільярдів років, – підбив підсумок Рашба.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button