Наука

Як фізичне навантаження допомагає імунітету боротися з інфекцією

Розбираємося, чи можуть регулярні заняття фізкультурою допомогти нашій імунній системі.

Регулярні фізичні вправи корисні для вашої імунної системи — деякі дослідження показують, що вони можуть навіть знизити ризик зараження інфекціями верхніх дихальних шляхів, такими як застуда. Навіть 30 хвилин помірних вправ п’ять разів на тиждень достатньо, щоб принести користь.

Оскільки фізичні вправи корисні для нашої імунної системи, деякі люди можуть подумати, що заняття спортом під час хвороби можуть допомогти вам «потіти». На жаль, коли справа доходить до застуди, немає жодних доказів того, що фізичні вправи під час хвороби можуть скоротити тривалість хвороби або зробити її менш важкою.

Чому вправи корисні для імунної системи

Перше: користь спорту можна частково пояснити гормонами, які вивільняються, коли ми тренуємося. Це так звані катехоламіни, більш відомі людям як адреналін і норадреналін.

Ці гормони відіграють важливу роль у функціонуванні нашої імунної системи, викликаючи швидке вивільнення важливих імунних клітин, які допомагають виявити наявність вірусів або інших збудників в організмі. Вони також збільшують обсяг руху наших імунних клітин між кров’ю і тканинами, що важливо для допомоги імунним клітинам у виявленні та запобіганні захворювань, викликаних вірусами або іншими патогенами. Дослідження показують, що фізичні вправи — це один зі способів підвищити рівень цих важливих гормонів у нашому організмі.

Під час тренувань збільшується приплив крові до м’язів і органів, щоб допомогти нашому тілу впоратися зі збільшеними вимогами до вправ. Цей посилений кровотік створює велике навантаження на наші кровоносні судини, що призводить до вивільнення специфічних імунних клітин, які називаються природними клітинами-кілерами, і Т-клітин, які перебувають у стані спокою на стінках наших кровоносних судин. Природні клітини-кілери та Т-клітини відіграють важливу роль у знищенні клітин, інфікованих вірусом.

Вчені довели, що у літніх людей, які регулярно займаються спортом протягом одного місяця, рани на шкірі заживають швидше в порівнянні з контрольною групою, яка нехтувала фізичними вправами. Прискорений процес загоєння знижує ризик проникнення вірусів і бактерій в організм через шкірні рани.

Всі ці механізми разом можуть поліпшити нашу імунну систему і знизити ризик захворювання вірусними інфекціями. Вам навіть не потрібно бути постійним відвідувачем тренажерного залу, щоб побачити переваги.

Три дослідження показали, що, коли люди, які не займалися спортом, почали регулярно ходити в швидкому темпі протягом 40-45 хвилин п’ять днів на тиждень, то і кількість днів з симптомами інфекції верхніх дихальних шляхів знизилося приблизно на 50%.

Незважаючи на переваги фізичних вправ для нашої імунної системи, важко зрозуміти, чи фізичні вправи під час застуди допоможуть вам швидше впоратися з хворобою, ніж якби ви не займалися фізичними вправами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button