Поради

Як купити нерухомість в Чорногорії

Процедура купівллі нерухомості в Чорногорії

Купити нерухомість в Чорногорії дуже просто. Щоб укласти угоду покупцеві досить мати при собі закордонний паспорт. Продавцеві потрібно пред’явити документ, що засвідчує його особу, та Свідоцтво про власність. Якщо продавець є юридичною особою, то необхідно пред’явити реєстраційні документи компанії, штамп компанії та документи, що підтверджують право володіння нерухомістю.

foto_cikavosti_17.09.2014-019_resized

 

Угода купівлі-продажу нерухомості в Чорногорії здійснюється у присутності нотаріуса округу, в якому знаходиться об’єкт.

Нотаріально посвідчуються такі документи:
– Договір купівлі-продажу (може бути підписаний сторонами та за дорученням);
– Переклад договору купівлі-продажу, зроблений судовим перекладачем;
– Розписка, що підтверджує передачу всієї суми;
– Заява про те, що продавець не має претензій до покупця.
Спосіб оплати вказується в договорі. Зазвичай до укладення договору виплачується заставна сума в розмірі 5000 євро.

Після підписання Договору купівлі-продажу необхідно викликати оцінювача з Міської адміністрації та отримати рішення про вартість нерухомості. Оцінка здійснюється на підставі державних стандартів. Отримавши дане рішення, новий власник нерухомості оплачує податок у розмірі 3% від оціночної вартості. Якщо нерухомість купується у компанії-забудовника, то цей податок не оплачується.

Щоб продовжити реєстрацію об’єкта на своє ім’я, покупцеві необхідно отримати ІПН в податковій службі. Після цього в Міську адміністрацію потрібно подати заяву про реєстрацію нерухомості на нового власника. Після закінчення 2-4 місяців новий власник отримує Лист нерухомості на своє ім’я.

Витрати на утримання нерухомості в Чорногорії

Комунальні платежі

– Світло – 0,022-0,045 євро за кіловат / годину
– Вода холодна – 0,90 євро за куб.м
– Каналізація – 0,20 євро за куб.м
– Кабельне ТБ – 11 євро в місяць

Крім того, якщо квартира знаходиться в житловому комплексі, необхідно щомісяця оплачувати послуг (прибирання під’їзду, конс’ерж, чистка басейну, вивіз сміття, послуги садівника, чистка септика). Це приблизно 30-50 євро на місяць.

Щорічний податок на нерухомість

Щорічний податок на нерухомість в Чорногорії складає 0,08-0,8% від кадастрової вартості об’єкта (з урахуванням його природного зносу). Чим більша площа будинку або квартири, тим вищий податок. Податок має градацію в бік збільшення, якщо об’єкт розташований в популярній курортній зоні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button