Людина

Як ми сприймаємо своє тіло

сприймати своє тілоУ дорослих і дітей різне сприйняття тіла, пише Psychological science. Як було встановлено, сприйняття свого тіла – комплексний процес обробки інформації, що спирається на зір, тактильні відчуття і орієнтацію в просторі.

Дороті Коув з Університету Лондона припустила, що багато в чому оцінка інформації залежить від віку. Це перевірили за допомогою експерименту. Від людини закривають його власну руку, яка розташовується на столі. При цьому є гумова рука, і її періодично погладжують. Відомо, що при впливі гумова рука може сприйматися як своя.

Таким чином перевірили добровольців 4-5 років, 6-7 і 8-9 років. Також була група дорослих. Всі учасники експерименту піддавалися ілюзії. При цьому вони частіше визначали в якості справжньої руки саме гумову. Діти реагували на ілюзію більш активно.

Значить, діти більше покладаються на візуальну інформацію щодо свого тіла. При цьому, як встановили учені, процес сприйняття досить складний. Наприклад, в ранньому дитинстві дитина може встановити зв’язок між гумовою рукою і його власної, спостерігаючи за тим, як руку погладжують. А ось, просто дивлячись на руку і асоціюючи її з собою, людина вчиться лише до 8-9 років.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button