Людина

Як музика, яку ми слухаємо, впливає на нас?

Питання про те, як музика впливає на нас в цілому, цікавило учених досить давно. Всім відомо, наприклад, що тиха і мелодійна музика діє на людину заспокійливо і розслабляючи, а гучна, навпаки, збуджує. Але це – в цілому. А як конкретний стиль музики впливає на психіку людини?

muzyka_resized

Класична музика

Вважається, що класична музика найбільш благотворно, ніж будь-яка інша, впливає на організм людини і її психо-емоційний стан. Найвідомішою “цілющою” музикою вважаються твори Моцарта: у деяких клініках з їхньою допомогою проводять навіть спеціальні курси лікування від різних захворювань. Класична музика впливає на людину заспокійливо. Вона розвиває здатність до візуалізації, народжуючи в уяві слухача зорові образи.

Відповідно до проведених досліджень, найчастіше класичну музику в якості улюбленого жанру вибирають люди, які відчувають гостру потребу в стабільності. Такі люди передбачливі і недовірливі, постійні у своїх звичках, мають схильність замикатися в собі. А якщо ви до того ж самі граєте і вже змогли придбати http://beat.com.ua/, тоді можете спокійненько насолоджуватися улюбленими композиціями в будь-який зручний для вас час.

Популярна музика

Мабуть, це єдиний стиль музики, який не має впливу на людину. Таку музику включають найчастіше для того, щоб створити фон. І це не дивно – сенсу в сучасних текстах поп-пісень часто настільки мало, що перечитування “колобка” принесе набагато більше користі, а в якості музики використовується веселий ненадоїдливий мотивчик, який не відволікає людину від її думок і не відкладається надовго в пам’яті.

Найчастіше любителями такої музики є люди, які звикли ставитися до життя з легкістю. Вони не люблять серйозних стосунків, прагнуть до свободи і незалежності. Велика частина подій в їхньому житті є всього лише фоном для чогось важливішого, як і їхня улюблена музика.

Реп і хіп-хоп

Згідно з дослідженнями американських соціологів, реп і хіп-хоп є улюбленим музичним стилем у більшості неповнолітніх порушників, і 72% опитаних з цієї категорії визнають, що музика впливає на їхні почуття. Втім, тільки 4% з них визнали, що їхня протиправна поведінка пов’язана з прослуховуванням репу. У той же час, якщо виключити з прослуховування агресивні і депресивні реп-твори, позитивний реп здатний підняти настрій, викликати бажання спілкуватися з іншими людьми, підштовхнути до активних дій (в позитивній сфері).

Найбільш властива схильність до репу людей в підлітковому віці. Агресивні треки сприймаються підлітком як символ бунту, протиставлення себе навколишньому світу. Позитивні – допомагають позбутися апатії, поганого настрою. Дуже часто шанувальниками репу і хіп-хопу стають люди, які не можуть знайти шляхи для самовираження.

Рок-музика

Найбільш поширеною на сьогоднішній день є думка, що важка музика вкрай негативно впливає на психіку людини. Згідно з цією думкою, з часом у любителів року підвищується роздратованість і погіршується пам’ять, відбувається руйнування моральних бар’єрів і з’являється схильність до насильства.

Інша точка зору абсолютно протилежна. На думку її прихильників, важка музика, навпаки, сприятливо впливає на людей, особливо – підлітків, допомагає впоратися з напругою і тиском. Відповідно до проведених серед підлітків досліджень, більшість відмінників воліють саме рок, а це спростовує теорію про погіршення пам’яті.

Перевагу важкій музиці часто віддають люди з багатим внутрішнім світом, цікаві в спілкуванні. Вони досить амбітні, іноді навіть схильні проявити агресію, але в той же час цінують щирі відносини з людьми і не соромляться виявляти свої почуття.

Музика цих стилів, як ніяка інша, здатна допомогти людині позбутися депресії. Її дія схожа на класичну – вона дозволяє людині “потонути” в мелодії, дати відпочити мозку.

Любителі цих напрямків музики – творчі, поважають себе і впевнені у власних силах, товариські, розкуті, люблять громадську діяльність. Займаючись улюбленою справою в компанії однодумців, вони схильні впадати в азарт.

Однак, вчені з’ясували, що всі позитивні властивості музики сходять нанівець в тому випадку, якщо людині ця музика не подобається. В якості експериментів, любителям того чи іншого музичного жанру було запропоновано протягом довгого часу слухати ту музику, яка, здавалося б, повинна надати позитивний вплив. Так, любителям року було запропоновано слухати джаз, любителям репу – класичну музику, і т.п. З’ясувалося, що у випробовуваних з’являлася головний біль, піднімався тиск, іноді навіть виникало відчуття задухи.

Висновок напрошується один – слухайте ту музику, яку ви любите, і завжди будете перебувати у відмінному настрої!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button