Людина

Вчені виявили схожість ДНК у щасливого подружжя

Вчені з США, обстеживши 830 пар з 30-річним стажем сімейного життя, виявили схожість ДНК у подружжя, які були щасливі у шлюбі, передає Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідження проводили вчені з університету штату Колорадо при сприянні колег з Національного інституту з проблем старіння США. Зразки для експерименту надали співробітники Інституту соціальних досліджень Мічиганського університету в Енн-Арбор, які відібрали генні проби у 830 пар. Подружжя, які надали зразки своїх ДНК для дослідження, народилися з 1930 по 1950 роки, прожили разом не менше 30 років і досі перебувають у відносинах.

В цілому вчені проаналізували 1,7 млн алелей ДНК і виявили цікаву закономірність: геном подружжя, які живуть разом, має набагато більше однакових ділянок, ніж зразки чужих їм людей. При чому, мається пряма залежність між відсотком співпадіння ДНК подружжя і ступенем їхньої задоволеності шлюбом. На підставі отриманих даних учені висунули припущення, що тривалий щасливий шлюб і прихильність до «другої половинки» викликає перебудову геному під партнера.

Вчені вважають, що це відкриття дозволить виявити механізм, за яким людина вибирає собі пару. Перевірити свої здогади дослідники мають намір за підсумками вивчення геному одностатевих пар і представників різних рас.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button