Людина

Вчені розповіли, без яких органів може жити людина

Організм людини має дуже великий ресурс для пристосування до мінливих умов. Сучасна медицина дозволяє проводити операції з видалення органів, і після цього існує величезна ймовірність вести повноцінну життєдіяльність.

Пристосування організму до мінливих умов дійсно дуже висока. При втраті півлітра крові організм відновлює всі необхідні компоненти і продовжує нормально функціонувати. За певними медичними показаннями доводиться видаляти цілі органи, щоб врятувати людині життя. Всі органи несуть в собі певне функціональне навантаження, і без них порушиться нормальна робота всього організму. Однак завдяки досягненням сучасної медицини лікарі можуть видалити деякі органи, і при цьому людина може продовжити вести свою звичне життя. Вчені Великобританії розповіли про ті органи, без яких людина може прожити.

При травмах селезінки лікарям доводиться видаляти цей орган. При пошкодженні відкривається черевна кровотеча, яка може загрожувати життю. Коли видаляють селезінку, її функції частково беруть на себе печінка і лімфоїдні тканини.

При виникненні серйозних патологій шлунка медики можуть з’єднати стравохід і кишківник безпосередньо. Пацієнту прописують деякі обмеження в їжі і вітаміни.

Такі парні органи, як яєчники у жінок і тестикул у чоловіків, також підлягають видаленню при травмах або онкологічних захворюваннях. Після такої операції пацієнти живуть без особливих обмежень. Відзначено, що тривалість життя у чоловіків навіть може збільшитися.

Одна з найбільш поширених операцій – видалення жовчного міхура. Там можуть утворюватися камені, які можуть порушити відтік жовчі або травмувати протоки. Операція останнім часом виконується без смугового розрізу, що зменшило відновлювальний період. Пацієнти можуть повернутися до життя без будь-яких обмежень у термін до півроку.

Апендикс недавно вважали рудиментарним органом, а останні дослідження говорять про те, що він є сховищем бактерій, необхідних для травлення. Внаслідок запалення цього кишкового відростка проводять операцію з його видалення. Після втручання пацієнти не відзначають ніяких змін у функціонуванні організму.

Нирки є своєрідним фільтром, який допомагає організму позбутися від токсинів. З-за травми або найсильнішого впливу отруйних речовин ці органи можуть підлягати видаленню. У разі видалення однієї з них всі функції на себе приймає нирка, що залишилися. Якщо людині видаляють обидві – то життєдіяльність підтримує апарат діалізу. Зазвичай пацієнти проходять процедуру кілька разів в тиждень, що подовжує їм життя на термін від декількох років до 16-18.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button